شروع کارآزمایی بالینی اولین واکسن ایرانیِ تزریقی - استنشاقی کرونا

به گزارش تور کیش، این واکسن بسیار کم عارضه است و این قابلیت را دارد که در صورت جهش ویروس، این دوز را باز طراحی کنیم و باتوجه به فرم های جهش یافته از آن استفاده کنیم.

شروع کارآزمایی بالینی اولین واکسن ایرانیِ تزریقی - استنشاقی کرونا

صبح امروز کارآزمایی بالینی اولین واکسن تزریقی - استنشاقی نوترکیب کووید-19 تولیدی موسسه سرم و واکسن سازی رازی رونمایی شد. آیین رونمایی از کارآزمایی بالینی واکسن موسسه سرم و واکسن سازی رازی (واکسن رازی کوو پارس) با حضور وزیر بهداشت و وزیر جهاد کشاورزی صبح امروز و در محل وزارت بهداشت انجام شد.

به این ترتیب با دریافت مجوز های مربوطه، اولین واکسن تزریقی - استنشاقی نوترکیب کووید19 در موسسه سرم و واکسن سازی رازی از امروز وارد فاز مطالعه انسانی شد.

وزیر بهداشت درباره این واکسن گفت: واکسنی که در رازی ساخته می گردد، اولین فرم واکسنی است که به این گونه در دنیا دارد ساخته می گردد که مجموعه ای از دوز استنشاقی به عنوان دوز یادآور و فرم نوترکیب است که می تواند سیستم ایمنی را تحریک کند.

این واکسن بسیار کم عارضه است و این قابلیت را دارد که در صورت جهش ویروس، این دوز را باز طراحی کنیم و باتوجه به فرم های جهش یافته از آن استفاده کنیم. همچنین عارضه بسیار کمی دارد و با دوز استنشاقی می تواند یاری کند تا فرد به طور کلی قابلیت ناقل بودن ویروس را از دست بدهد که کار بسیار بزرگی است.

منبع: فرادید
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1437

به "شروع کارآزمایی بالینی اولین واکسن ایرانیِ تزریقی - استنشاقی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع کارآزمایی بالینی اولین واکسن ایرانیِ تزریقی - استنشاقی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید