استاد دانشگاه هاروارد: از تیم سیاست خارجی بایدن هیجان زده نشوید

به گزارش تور کیش، به گزارش خبرنگاران، استفان والت استاد دانشگاه هاروارد، در پیامی در توئیتر می نویسد: افرادی که بواسطه تیم سیاست خارجی جو بایدن هیجان زده هستند نباید انتظارشان را از این افراد بالا ببرند.

استاد دانشگاه هاروارد: از تیم سیاست خارجی بایدن هیجان زده نشوید

والت در ادامه با اشاره به اینکه چالش های زیادی پیش روی تیم سیاست خارجی جدید آمریکا وجود دارد می نویسد که انتظار می رود آنها در مقام های جدید کارایی بیشتری نسبت به قبل داشته باشند.

در مورد اینکه تیم سیاست خارجی بایدن مسائل زیادی در پیش روی خود دارند باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه ای گفته تغییر سیاست های دونالد ترامپ توسط جو بایدن زمان بر است و به سرعت صورت نخواهد گرفت.

باراک اوباما که با واشنگتن پست مصاحبه می کرد گفت سیاست خارجی دونالد ترامپ موجب وارد شدن لطمه به آمریکا شده، اما جو بایدن تیم مناسبی برای خارج کردن واشنگتن از این شرایط دارد.

روزنامه واشنگتن پست نوشته یکی از برنامه های جو بایدن بازگرداندن آمریکا به توافق جوی پاریس و توافق هسته ای ایران به فاصله کوتاهی بعد از ورود به کاخ سفید است.

اوباما به چرخش هایی از این قبیل که در دوران ترامپ اجرا شده اشاره نمود و گفت: چنین اقداماتی می توانند موانعی را بر سر راه ورود به توافقات ایجاد نمایند، به گونه ای که نمی توان کاملاً اطمینان داشت که آیا دولت بعدی این سیاست ها را تغییر خواهند داد یا خیر؟ لطماتی وارد شده که خارج شدن از آنها زمان بر خواهد بود. اما شکی وجود ندارد که بایدن آدم های مناسب را برای انجام این کار دارد و من کاملاً مطمئنم که او می تواند این کار را انجام دهد، فقط ممکن است این اتفاق، فوری رخ ندهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1303

به "استاد دانشگاه هاروارد: از تیم سیاست خارجی بایدن هیجان زده نشوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاد دانشگاه هاروارد: از تیم سیاست خارجی بایدن هیجان زده نشوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید