ترامپ: من بهترین مذاکره کننده آمریکا در امور گروگان ها هستم!

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مدعی است که از وی با عنوان برترین مذاکره نماینده تاریخ آمریکا در امور گروگان ها یاد می نمایند!

ترامپ: من بهترین مذاکره کننده آمریکا در امور گروگان ها هستم!

وی در این باره گفت: چند روز پیش، مذاکره نماینده بزرگ ما در امور گروگان ها گفته بود که رئیس جمهور ترامپ، برترین مذاکره نماینده ای است که آمریکا تاکنون در این حوزه به خود دیده است.

البته ترامپ یک روز قبل هم در پیامی توئیتری، به نقل از این فرد ناشناس که رئیس مذاکره نمایندگان در امور گروگان ها معرفی کرد؛ به تمجید از خود در این حیطه پرداخته بود.

وی در توئیت خود گفته بود: 20 گروگان که بسیاری از آنها در شرایط ناممکنی به سر می بردند؛ طی 2 سال گذشته آزاد شدند و هیچ پولی هم پرداخت نشد.

به گفته سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید؛ فردی که از ترامپ تمجید نموده رابرت اوبرایان مذاکره نماینده آمریکا در امور گروگان ها بوده است.

لازم به ذکر است طبق ادعای رسانه ها، طی 2 سالی که از زمامداری ترامپ می گذرد، دست کم 20 نفر از اتباعی که به زعم آمریکا در افغانستان، کره شمالی یا دیگر نقاط دنیا گروگان بوده اند؛ آزاد شده اند.

به گزارش خبرنگاران، ادعای ترامپ در حالی مطرح می گردد که این روزها خبرها پیرامون احتمال تبادل زندانی میان ایران و آمریکا داغ است. روز گذشته، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در مصاحبه با سی بی اس، تاکید نمود: پیشنهاد تعامل در این باب از جانب آمریکا بوده که پاسخی درخور نیز دریافت کرد و اکنون نوبت آمریکا است که واکنش نشان بدهد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در پاسخ به این سوال که در حال حاضر پیشنهاد می دهید درباره موضوع تبادل زندانی با چه کسی صحبت کنید و آیا ممکن است این فرد وزیر خارجه آمریکا باشد؛ گفت: خیر؛ آمریکا فرد مسئولی را برای این کار دارد. ما هم فرد مسئولی را برای این کار داریم. اگر آنها با هم در یک رده باشند می توانند ملاقات نمایند و اگر در یک رده نباشد ما فردی را منصوب می کنیم که هم رده با فردی باشد که نمایندگی آمریکا را بر عهده دارد.

وی در پاسخ به اظهارنظر مجری سی بی اس درباره نامه دریافتی از سوی اوبرایان نماینده آمریکا در امور گروگان ها گفت: نامه ای دریافت نکردیم.

ظریف در پاسخ به این سوال که آیا اجازه می دهید اوبرایان بنشیند و با معاون شما صحبت کند، تاکید نمود: خیر، ما به فردی که با موضوع گروگان سر و کار دارد اجازه نمی دهیم که به این امر بپردازد زیرا آنها گروگان نیستند بلکه زندانی هستند.

وی اضافه نمود: ما با هر کسی که مایل است به ایران و توافق هسته ای احترام بگذارد، درباره این موضوع تبادل نظر می کنیم. ما هیچ مسأله ای با اوبرایان نداریم اما با مذاکره نماینده امور گروگان ها سر و کار نخواهیم داشت مگر اینکه آنها از ما بخواهند که کسی را به عنوان مذاکره نماینده خود در امور گروگان ها منصوب کنیم تا درباره گروگان های ایرانی که در زندان های آمریکا هستند، صحبت نمایند. آمریکا نمی تواند خود را در یک موقعیت اخلاقی متفاوت قرار دهد. آمریکا ایرانی هایی را زندانی نموده که بیمار هستند، کسانی را که جرمی مرتکب نشده اند در آلمان، در استرالیا و جاهای دیگر زندانی نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 تیر 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 173

به "ترامپ: من بهترین مذاکره کننده آمریکا در امور گروگان ها هستم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: من بهترین مذاکره کننده آمریکا در امور گروگان ها هستم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید