ترامپ گفت بود و نبود کانادا در نفتا برایش اهمیتی ندارد!

رئیس جمهور آمریکا به کنگره این کشور هشدار داد در صورت ورود به مذاکرات پیمان تجارت آزاد آمریکای شمالی، آن را باطل خواهد نمود.

ترامپ گفت بود و نبود کانادا در نفتا برایش اهمیتی ندارد!

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دونالد ترامپ در توئیتر نوشت: هیچ ضرورت سیاسی برای باقی نگه داشتن کانادا در پیمان جدید تجارت آزاد آمریکای شمالی وجود ندارد و اگر به توافقی عادلانه نرسیم که به مانند دهه های گذشته آمریکا مورد سواستفاده قرار گیرد، کانادا از این توافق بیرون خواهند ماند. کنگره نباید در این مذاکرات دخالتی کند وگرنه به کلی این پیمان را از بین خواهم برد و پیمان جدید بهتری خواهیم نوشت.

این اظهارات ترامپ پس از آن بیان می گردد که گفت وگوی فشرده دو کشور بدون حصول نتیجه ای تعیین پایان یافت. آمریکا و مکزیک روز دوشنبه بر سر پیمان تجاری جدید به توافق رسیده اند و آمریکا در حال فشار آوردن به کانادا برای پذیرش پیمان جدید است.

قانون گذاران آمریکایی در روز جمعه هشدار داده بودند تا زمانی که کانادا به پیمان جدید نپیوندد آن را تصویب نخواهند کرد. برای تصویب این لایحه به حمایت قانون گذاران حزب دموکرات نیز احتیاج است.

ترامپ هفته پیش تهدید نموده بود در صورتی که کانادا به پیمان جدید نفتا نپیوندد، بر واردات خودروهای کانادایی تعرفه وضع خواهد نمود. ترامپ در توئیتی دیگر بار دیگر با حمله به دولت قبلی آمریکا نوشته بود پیمان قبلی نفتا تنها موجب از بین رفتن مشاغل آمریکایی گردیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترامپ گفت بود و نبود کانادا در نفتا برایش اهمیتی ندارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ گفت بود و نبود کانادا در نفتا برایش اهمیتی ندارد!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید