تهدید تازه ترامپ

به گزارش تور کیش، خبرنگاران : دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرد لایحه دفاعی را وتو خواهد نمود مگر این که کنگره مصونیت رسانه های اجتماعی را به موجب قانونی که از آنها در برابر محتواهای منتشر شده حمایت می نماید، لغو کند.

تهدید تازه ترامپ

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، روزنامه فایننشال تایمز نوشت ترامپ گفته لایحه بودجه دفاعی سالانه را امضا نخواهد کرد مگر این که قانونگذاران بخشی از قانون ارتباطات موسوم به بخش 230 را لغو نمایند. این بخش شرکت های رسانه های اجتماعی را در برابر محتواهایی که کاربران به اشتراک می گذارند، مصون نگه می دارد.

رئیس جمهوری آمریکا چنین استدلال می نماید که شرکت های رسانه های اجتماعی سیاست های جانبدارانه ای را علیه سیاستمداران محافظه کار اتخاذ نموده اند و کوشش کردند به شانس او در انتخاب مجدد لطمه بزنند.

ترامپ در توئیتی درباره بخش 230 آن را تهدیدی جدی علیه امنیت ملی و یکپارچگی انتخابات و ناعادلانه و خطرناک توصیف کرد.

فایننشال تایمز نوشت: تهدید وتوی لایحه تخصیص بودجه دفاعی از سوی ترامپ که به دلیل ضرورت آن برای پرداخت حقوق نیروهای مسلح باید تصویب گردد مذاکرات بودجه در روزهای پایانی امسال میلادی را سخت نموده است.

مجلس نمایندگان و سنای آمریکا نسخه هایی از این لایحه 740 میلیارد دلاری را تصویب نموده اند و خود را آماده تبدیل دو پیش نویس جداگانه خود به یک لایحه برای تصویب نهایی می نمایند.اما این لایحه یکی از آخرین فرصت های معدود باقی مانده را به دولت ترامپ می دهد تا کنگره را وادار به لغو بخش 230 کند.

ترامپ پیشتر تهدید نموده بود این لایحه را وتو می نماید و گفته بود کنگره باید ماده ای را که از پنتاگون می خواهد نام پایگاه های نظامی بر اساس ژنرال های کنفدراسیون را تغییر دهد، حذف یابد. این اسامی به ژنرال هایی تعلق دارند که حامی برده داری بوده اند.

ترامپ از مدتها قبل از لغو مصونیت شرکت های رسانه ای به عنوان بخشی از جنگ او با شرکت های فناوری عظیم حمایت نموده است.

اختلافات ترامپ با شرکت رسانه اجتماعی توئیتر در جریان کمپین های انتخاباتی تشدید شد. توئیتر برچسب های هشدار را بر پست های ترامپ که در آنها ادعا می شد در انتخابات پستی تقلب می گردد، الصاق کرد.

ویلیام بار دادستان کل آمریکا به تازگی گفت شاهدی دال بر تقلب در انتخابات وجود ندارد.

ترامپ گفته میخواهد کار را برای توئیتر و دیگر پلتفورم هایی که محتواها را بدون ارائه توجیه معقول یا فرصتی برای پاسخگویی و هشدار کافی حذف می نمایند سخت کند.

لیندسی گراهام رئیس جمهوریخواه کمیته اکثریت سنای آمریکا حمایت هر دو حزب اصلی را در زمینه پیشنهاد تاسیس یک کمیسیون ملی جلب نموده که معیارهایی را برای شرکت های فناوری جهت کسب صلاحیت ایمنی قانونی مشخص می نماید.

فیس بوک و توئیتر از اظهار نظر درباره اظهارات رئیس جمهوری درباره محدودیت فعالیت این شرکت ها خودداری کردند. جو بایدن هم خواهان لغو بخش 230 شده اما متحدانش می گویند بعید است که به محض روی کار امدن در 20 ژوئیه، این موضوع به اولویت او تبدیل گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1321

به "تهدید تازه ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید تازه ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید