دنیا علیه تحریم ایرانیان

به گزارش تور کیش، در پی شیوع ویروس کرونا در ایران، تحریم های آمریکا علیه کشور ما روی تازه ای از خود نشان داده؛ تحریم هایی که در امتدادِ رویه گذشته، جان تعداد زیادی از ایرانی ها را نشانه گرفته است. به همین دلیل، مردم ایران با بهره گیری از ابزارهای نوین ارتباطی و دیپلماسی عمومی، از مردم جهان درخواست می نمایند که در قالب وحدتی بین المللی برای لغو تحریم های انسان ستیزانه آمریکا علیه ایرانیان، وارد میدان شوند.

دنیا علیه تحریم ایرانیان

امروز که ویروس کرونا منجر به افزایش فشار مالی و معیشتی بر ایرانیان شده و سلامتی آنها را در خطر جدی قرار داده است، مردم ایران درخواستی از همه ملت های دنیا، در سراسر این کره خاکی دارند. آنها می خواهند که شهروندان همه کشورها از روسای جمهور، نمایندگان مجلس ها و وزرای امور خارجه خود بخواهند که در مذاکره و رایزنی با دولت آمریکا، لغو تحریم های ظالمانه نسبت به ایرانیان را در اولویت قرار دهند.

بی شک، ویروس کرونا به عنوان ویروسی خطرناک، تا کنون توانسته رکوردهای بسیاری را ثبت و نقطه عطفی را در تاریخ حیات بشر رقم بزند؛ نقطه ای که ضمن به چالش کشیدن روش های پیشین حکمرانی، بیشتر مفاهیم برآمده از توسعه سیاسی و فرهنگی کشورها به ویژه کشورهای موسوم به دنیا اول را زیر سئوال بُرده است.

البته سکّه کرونا، روی دیگری هم دارد که نباید از آن غفلت کرد؛ به طوری که امروز با قرار دریافت اخبار کرونا در سرخط اخبار دنیا، مردم همه کشورها از شنیدن تعداد تلفات ناشی از ویروس کرونا، نسبت به سلامتی و بهداشت همنوعان خود در سراسر دنیا نگران شده و برای یکدیگر پیغام های امیدبخش ارسال می نمایند. خلاصه با ویروس کرونا تمرین می کنیم که مراقب سلامتی خود باشیم تا دیگران بیمار نشوند؛ در واقع با کرونا می توانیم روحیه جمعی، وحدت انسانی و مهربانی را تمرین کنیم.

در این میان آنچه مانع هم بستگی و انسجام همه انسان ها برای مبارزه با ویروس کشنده کرونا شده، سیاست است؛ سیاست، قدرت طلبی و منفعت گرایی حاکمان سلطه طلب که منجر به وضع تحریم های مالی علیه مردم ایران شده، علاوه بر محدودیت های معیشتی به اقدامی علیه حیات و سلامت ایرانیان تبدیل شده است.

برای همین امروز که دنیا با دردی مشترک به نام کرونا دست و پنجه نرم می نماید و دشواری و محدودیت ناشی از کمبود دارو، تجهیزات پزشکی و لوازم بهداشتی را در مدتی کوتاه از سر می گذراند، شاید زمان مناسبی باشد تا مردم دنیا درک نمایند که کمبود دارو و تجهیزات پزشکی ناشی از تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایرانیان تا چه حد آنها را از حقوق شان محروم نموده است؛ تحریم هایی که به دلیل بی توجهی سردمداران بقیه دولت ها به ویژه کشورهای اروپایی تداوم یافته است.

از آنجا که شرایط نامساعد ناشی از شیوع ویروس کرونا، فضایی را فراهم نموده که مردم دنیا بتوانند ضمن درک موقعیت ایرانیان، به پاس اخلاق و انسانیت در کنار آنها بایستند، درخواست می گردد شهروندان غیر ایرانی از روسای جمهور، نمایندگان مجلس ها و وزرای امور خارجه خود بخواهند که در مذاکره و رایزنی با دولت آمریکا، لغو تحریم های ظالمانه نسبت به ایرانیان را در اولویت قرار دهند.

بدین منظور خبرگزاری دانشجویان ایران(تور کیش) به عنوان رسانه ای که بنیاد آن را جوانان و دانشجویان ایرانی تشکیل داده اند، با تهیه درخواستی به زبان های فارسی، انگلیسی، عربی، فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی از همه ملت های دنیا درخواست می نماید با انتشار گسترده این متن بتوانند صدای مردم ایران را در ضرورت لغو تحریم ها به وسیله دولتمردان کشورشان به دولت آمریکا برسانند.

انتظار می رود هموطنان و همنوعان، در این کنش انسانی و اخلاقی همدل و یکرنگ عمل نمایند تا پیروز نهایی این بازی، اخلاق باشد و نه سیاست. دقت داشته باشیم که این پویش یک حرکت کاملاً مردمی و انسانی جدا از همه مسائل و مرداودات سیاسی حاکم بین دولت ها و حکومت هاست. این پویش مردمی، تمرینی برای تقویت دیپلماسی عمومی و نقش آفرینی ملت ها در بهبود اوضاع دنیا و تلاشی است برای دستیابی به آرزوی دیرینه هر انسانی، یعنی آزادی و صلح دنیای.

برای همین ایرانیان داخل و خارج از کشور با نگرش و بینش های مختلف و همچنین همه ملت ها و نژادها برای حضور در این کنش اخلاقی - انسانی دعوت می شوند. از افراد شناخته شده و محبوب ایرانی و غیر ایرانی اعم از دانشمندان، اساتید دانشگاه ها، هنرمندان، ورزشکاران، شاعران و نویسندگان، تور کیش و روزنامه نگاران و ... انتظار می رود از انعکاس دهندگان صدای مردم ایران در لغو تحریم ها باشند. کرونا فرصتی است تا همه مردم دنیا بتوانند با عملکردشان مصداق آن شعر نغز سعدی باشند که:

بنی آدم اعضای یکدیگرند / که در آفرینش ز یک پیکرند

چو عضوی به درد آورد روزگار / دگر عضوها را نماند قرار

برای اینکه بسامد صدای مردم ایران در گوش دولتمردان دنیا بیشتر گردد، توصیه می گردد متن زیر را با هشتگ #علیه-تحریم در شبکه های مجازی اعم از توییتر، اینستاگرام و فیسبوک منتشر کنید.

در حالی که دهکده دنیای در حال مبارزه علیه #کووید19 است، ملت ایران مجبور است در جبهه دومی نیز مبارزه کند: مبارزه علیه #تحریم های-آمریکا.

پیغام ما به تمامی رهبران دنیا: بیایید با ویروس مبارزه کنیم نه با ملت ها.

#تحریم -ایران-را-متوقف-کنید

لطفاً پیش از آن که خیلی دیر گردد، به اشتراک بگذارید

As the global village continues to fight against #COVID19, the Iranian nation has to fight a second battle: THE US SANCTIONS

Our message to all the world leaders: Lets fight against the virus-NOT against the nations

#StopIranSanction

Please share before its too late

بینما تواصل القریة العالمیة مکافحة وباء #کوفید-19، فالشعب الإیرانی لابد له أن یقاتل علی جبهة إضافیة وهی: مواجهة #العقوبات-الأمریکیة.

رسالتنا لقادة العالم هی: تعالوا نکافح الفیروس ولیس الشعوب.

#أوقفوا-العقوبات-علی-إیران

شارک قبل فوات الأوان

Alors que le village mondial lutte contre le #Covid19, la nation iranienne devrait lutter dans un second front qui est les #sanctions américaine. Notre message aux leaders mondiaux: Venez lutter contre le virus et non contre le peuple

Arrêtez les sanctions contre lIran

Während alle im globalen Dorf im Kampf gegen Covid-19 sind, müssen die Iraner an zwei Fronten kämpfen: gegen US-Sanktionen und gegen #Covid-19

Unsere Botschaft an alle Staatsoberhäupter: Kämpfen Sie gegen Corona und nicht gegen die Menschen! Stoppt #Sanktionen gegen Iran! Teilen Sie den Text bitte weiter, bevor zu spät ist

Mientras la aldea global está luchando contra #Covid19, la nación iraní tiene que pelear una segunda batalla: las sanciones de los Estados Unidos

Nuestro mensaje a los lideres mundiales: luchemos contra el virus, no contra la gente

#detenersancionesaIrán

Por favor, compártelo antes de que sea demasiado tarde

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 855

به "دنیا علیه تحریم ایرانیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنیا علیه تحریم ایرانیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید