حمله پلیس آمریکا به خبرنگاران روسیه در پورتلند هنگام پوشش اعتراضات

به گزارش تور کیش، خبرنگار ریا نووستی می گوید که پلیس آمریکا به خبرنگاران و عکاسان روسیه در پورتلند اورگان آمریکا هنگام پوشش اعتراضات حمله کرد.

حمله پلیس آمریکا به خبرنگاران روسیه در پورتلند هنگام پوشش اعتراضات

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به نقل از اسپوتنیک، خبرنگاران روس در حال فیلمبرداری و تهیه گزارش از ناآرامی هایی بودند که در آن معترضین دادگاه محلی را محاصره نموده بودند. در این ساختمان نیروهای فدرال اعزامی به پورتلند علیرغم نارضایتی مقامات محلی مستقر شده بودند.

خبرنگار ریا نووستی می گوید که فیلمبردار کانال تلویزیون یک روسیه با همکارش که در حال فیلمبرداری بودند مورد حمله قرار گرفتند و تجهیزات آنها شکست.

کلیمنوف مدیر ارشد کانال تلویزیون یک روسیه خاطرنشان کرد، خبرنگاران این کانال در پورتلند که مورد حمله پلیس آمریکا قرار گرفتند، آسیب ندیدند اما وسایل و تجهیزات آنها شکسته شد.

خبرنگاران روس که مورد حمله پلیس قرار گرفتند دارای کارت های خبرنگاری بودند.

هر دو روزنامه نگار که مورد حمله قرار گرفتند دارای علایم حاکی از خبرنگاری (پرس) بودند.

این اولین بار نیست که خبرنگاران روس از اقدامات افسران پلیس آمریکا رنج می برند. در تاریخ 31 مه نیز میخاییل تورگییف، خبرنگار ریا نووستی که مشغول پوشش دادن اعتراضات مینیاپولیس بود با وجود نشان دادن مجوز خبرنگاری مورد حمله پولیس قرار گرفته بود.

تنش در جاده های پورتلند به اوج رسیده است؛ جایی که نیروهای فدرال به دستور دونالد ترامپ، وارد شهر شده اند تا به حدود دو ماه ناآرامی که در هفته های اخیر خشن هم شده انتها دهند اما نحوه برخورد آنها با معترضان و به ویژه حضور بدون یونیفورم آنها با موتورهای بدون آرم و نشان، خود به دردسری جدید بدل شده است.

اعتراضات در پورتلند مانند ده ها شهر دیگر آمریکا، از اواخر ماه مه و در پی کشته شدن جورج فلوید در زیر زانوی یک مامور سفیدپوست پلیس مینیاپولیس، شروع شد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1091

به "حمله پلیس آمریکا به خبرنگاران روسیه در پورتلند هنگام پوشش اعتراضات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله پلیس آمریکا به خبرنگاران روسیه در پورتلند هنگام پوشش اعتراضات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید