خبرنگاران مزاحم اینستاگرامی در همدان دستگیر شد

به گزارش تور کیش، همدان- خبرنگاران- رییس پلیس فضای فراوری و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: فردی که با یک صفحه جعلی اقدام به مزاحمت برای همکارش نموده بود از سوی کارشناسان پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.

خبرنگاران مزاحم اینستاگرامی در همدان دستگیر شد

سرهنگ فیروز سرخوش نهاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: یک زن جوان با در دست داشتن شکوائیه قضایی با مراجعه به پلیس فتا خبر از مزاحمت در شبکه مجازی اینستاگرام می دهد که با توجه به حساسیت موضوع، رسیدگی به این پرونده در اولویت کاری کارشناسان پلیس فتا نهاده شد.

وی شرح داد: این زن در یکی از شرکت های خصوصی فعال بوده که مدیر آن به موضوع چابکی، توانمندی، ظاهر و تناسب و سلامت جسمی همکاران حساس بوده و همیشه آنها را به ورزش دعوت و توصیه می کرد.

رییس پلیس فضای فراوری و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان اضافه نمود: یکی از کارکنان این شرکت با سوء استفاده از این موضوع صفحه جعلی به نام مدیر این شرکت در صفحه اینستاگرام ایجاد نموده و به نام او پیغامی برای یکی از همکاران خانم ارسال و درخواست تصاویری از او نموده بود.

سرهنگ سرخوش اضافه نمود: متهم پس از دریافت تصاویر به بهانه متناسب نبودن جسم و اندام این زن وی را به حضور در باشگاهی هدایت نموده و به جای باشگاه آدرس منزل محل سکونت خود را برای مراجعه و گفت و گو با مربی، به او ارائه می دهد.

وی بیان نمود: این زن به آدرس دریافتی در اینستاگرام مراجعه نموده اما پیش از ورود به ساختمان، به علت مسکونی بودن محل یاد شده مشکوک شده و وارد منزل نمی گردد.

رییس پلیس فضای فراوری و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان ادامه داد: شاکیه موضوع را به پلیس فتا اطلاع داده که با پیگیری کارشناسان متهم دستگیر شد و پس از انتقال به پلیس فتا به بزه انتسابی اعتراف کرد.

سرهنگ سرخوش گفت: زن جوان به علت نداشتن اطلاعات کافی از فضای مجازی در این دام گرفتار شده بود بنابراین از شهروندان درخواست می گردد اطلاعات شخصی و محرمانه خود را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به اشتراک نگذارند همچنین با افزایش دانش و سواد خود نسبت به شبکه های اجتماعی، به پیغام های ارسالی در این فضا اعتماد نکنند.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1590

به "خبرنگاران مزاحم اینستاگرامی در همدان دستگیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مزاحم اینستاگرامی در همدان دستگیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید