خبرنگاران 13 هزار هکتار از اراضی پایاب سد خداآفرین سال جاری بهره برداری می گردد

به گزارش تور کیش، اردبیل - خبرنگاران- استاندار اردبیل گفت: با جذب اعتبار و سرعت بخشیدن به پروزه پایاب سد خداآفرین سال جاری 13 هزار هکتار از اراضی پایاب این سد بهره برداری شده و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

خبرنگاران 13 هزار هکتار از اراضی پایاب سد خداآفرین سال جاری بهره برداری می گردد

به گزارش روز پنجشنبه تور کیش به نقل از استانداری اردبیل ، اکبر بهنامجو همچنین از تخصیص 45 میلیارد تومان اعتبار به پروژه های پایاب سد خداآفرین و آبیاری تحت فشار استان اطلاع داد.

وی همچنین درباره واگذاری اراضی محدوده کشت و صنعت مغان به عشایر بیان نمود: مستندات و نقشه واحدهای مسکونی، طرح هادی و لیست روستاها در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته تا بعد از آنالیز های لازم وزارت جهاد کشاورزی اراضی و روستاها را در چهار چوب قانون به نام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انتقال داده و این بنیاد نیز به نام عشایر سند صادر کند.

وی اظهارداشت: 11 هزار نفر در روستاهای محدوده کشت و صنعت زندگی می نمایند و طبق قولی که به این اهالی داده شده برای اراضی و خانه های مسکونی آنها سند صادر می گردد.

بهنامجو گفت: در بحث حق آبه و اراضی سه هکتاری عشایر مغان که سال های متمادی دغدغه مالکیت داشته اند با توجه به آنالیز ها و پیگیری های انجام یافته چهارچوب واگذاری بزودی آماده می گردد و همزمان با واگذاری واحدهای دامپروری، اقامتی و تجاری این اراضی نیز با صدور سند واگذاری قطعی می گردد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه عشایر همواره برای ما عزیز و قهرمان هستند، گفت: آنها با کوشش خود بخشی از نیازهای کشاورزی، دامی و باغی استان و کشور را تامین می نمایند و باید بیشتر مورد توجه و حمایت قرار گیرند.

او اضافه نمود: گرچه بر اساس مصوبه دولت انتقال اراضی در طول یک سال انجام می گردد اما ما پیگیر و مصمم هستیم که اهالی این روستاها کشت اول بهاره را در زمین های خود انجام دهند.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1235

به "خبرنگاران 13 هزار هکتار از اراضی پایاب سد خداآفرین سال جاری بهره برداری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 13 هزار هکتار از اراضی پایاب سد خداآفرین سال جاری بهره برداری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید