خبرنگاران 13 هزار هکتار از اراضی پایاب سد خداآفرین سال جاری بهره برداری می گردد

به گزارش تور کیش، اردبیل - خبرنگاران- استاندار اردبیل گفت: با جذب اعتبار و سرعت بخشیدن به پروزه پایاب سد خداآفرین سال جاری 13 هزار هکتار از اراضی پایاب این سد بهره برداری شده و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

خبرنگاران 13 هزار هکتار از اراضی پایاب سد خداآفرین سال جاری بهره برداری می گردد

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگاران به نقل از استانداری اردبیل ، اکبر بهنامجو همچنین از تخصیص 45 میلیارد تومان اعتبار به پروژه های پایاب سد خداآفرین و آبیاری تحت فشار استان اطلاع داد.

وی همچنین درباره واگذاری اراضی محدوده کشت و صنعت مغان به عشایر بیان نمود: مستندات و نقشه واحدهای مسکونی، طرح هادی و لیست روستاها در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته تا بعد از آنالیز های لازم وزارت جهاد کشاورزی اراضی و روستاها را در چهار چوب قانون به نام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انتقال داده و این بنیاد نیز به نام عشایر سند صادر کند.

وی اظهارداشت: 11 هزار نفر در روستاهای محدوده کشت و صنعت زندگی می نمایند و طبق قولی که به این اهالی داده شده برای اراضی و خانه های مسکونی آنها سند صادر می گردد.

بهنامجو گفت: در بحث حق آبه و اراضی سه هکتاری عشایر مغان که سال های متمادی دغدغه مالکیت داشته اند با توجه به آنالیز ها و پیگیری های انجام یافته چهارچوب واگذاری بزودی آماده می گردد و همزمان با واگذاری واحدهای دامپروری، اقامتی و تجاری این اراضی نیز با صدور سند واگذاری قطعی می گردد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه عشایر همواره برای ما عزیز و قهرمان هستند، گفت: آنها با کوشش خود بخشی از نیازهای کشاورزی، دامی و باغی استان و کشور را تامین می نمایند و باید بیشتر مورد توجه و حمایت قرار گیرند.

او اضافه نمود: گرچه بر اساس مصوبه دولت انتقال اراضی در طول یک سال انجام می گردد اما ما پیگیر و مصمم هستیم که اهالی این روستاها کشت اول بهاره را در زمین های خود انجام دهند.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1235

به "خبرنگاران 13 هزار هکتار از اراضی پایاب سد خداآفرین سال جاری بهره برداری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 13 هزار هکتار از اراضی پایاب سد خداآفرین سال جاری بهره برداری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید