عدم وابستگی به خارج مهمترین تفاوت نیروی هوایی قبل و بعد از انقلاب است

به گزارش تور کیش، تهران (پانا)- فرمانده نیروی هوایی ارتش عدم وابستگی به خارج و اتکا به نیروهای داخلی را مهمترین تفاوت بین دوران قبل از و پس از انقلاب نیروی هوایی ارتش مطرح نمود و گفت امروز همه مراحل فراوری قطعات، پشتیبانی و آموزش توسط نیروهای داخلی انجام می گردد.

عدم وابستگی به خارج مهمترین تفاوت نیروی هوایی قبل و بعد از انقلاب است

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده در برنامه طلوع فجر گفت: مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی برای نیروی هوایی ارتش، خوداتکایی و خودکفایی در تمام زمینه های آموزش، فراوری تجهیزات و... است، در حالی که پیش از انقلاب اسلامی شاید تجهیزاتی را از خارج تأمین می کردیم، اما کاملاً وابسته بودیم و هر لحظه امکان داشت که تأمین این تجهیزات را قطع نمایند و امکان استفاده از تجهیزات وجود نداشت.

وی اضافه نمود: یکی از کارکنان نقل می نماید که پس از پیروزی انقلاب اسلامی، یکی از مستشاران آمریکاییِ نیروی هوایی ارتش هنگام خروج از کشور، درب اتاق خود را قفل می نماید و می گوید تا زمانی که برگردم، کسی درِ اتاقم را باز نکند؛ یعنی آن ها تا آخرین لحظه امید به برگشت داشتند؛ چرا که امکان استفاده از تجهیزات فقط برای آمریکایی ها وجود داشت.

فرمانده نیروی هوایی ارتش ادامه داد: مهندسان و متخصصان داخلی نیروی هوایی با خودباوری و تخصص خود راه خوداتکایی و خودکفایی را در پیش گرفتند و استفاده از تجهیزات بسیار پیچیده را بدون احتیاج به هیچ نیروی اجنبی ممکن ساختند؛ این خوداتکایی و خودکفایی نیروی هوایی ارتش در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در جنگ تحمیلی باعث شد تا همان تجهیزات را عملیاتی نمایند و با استفاده از آن ها حماسه بیافرینند.

امیر نصیرزاده افزود: مهم ترین مقایسه بین دوران قبل از انقلاب و پس از انقلاب نیروی هوایی ارتش، مبحث عدم وابستگی و اتکا به نیروهای داخلی است؛ امروز همه مراحل فراوری قطعات، پشتیبانی و آموزش توسط نیروهای داخلی انجام می گردد و هیچ احتیاجی به سایر کشورها نداریم؛ همین امر قدرت ایران را چندین برابر می نماید.

وی در ادامه مطرح نمود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در حوزه پهپاد به موقع وارد شدند به نحوی که امروز از تمام زوایای فراوری تجهیزات آن آگاهی دارند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش توضیح داد: خلبانان نیروی هوایی کشورمان همیشه سرآمد دوره ها و فعالیت ها و عملیات های خود بودند و در دوران جنگ تحمیلی اقدامات منحصر به فردی انجام دادند که سرآمد تمام جهان شدند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1440

به "عدم وابستگی به خارج مهمترین تفاوت نیروی هوایی قبل و بعد از انقلاب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم وابستگی به خارج مهمترین تفاوت نیروی هوایی قبل و بعد از انقلاب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید