عراقچی: نتایج انتخابات آمریکا تاثیری بر سیاست های اصولی ایران نخواهد گذاشت

به گزارش تور کیش، معاون وزیرخارجه گفت: نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاثیری بر سیاست های اصولی جمهوری اسلامی ایران نخواهد گذاشت.

عراقچی: نتایج انتخابات آمریکا تاثیری بر سیاست های اصولی ایران نخواهد گذاشت

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، سید عباس عراقچی در پاسخ به سوالی در مورد اثرات نتایج انتخابات آمریکا بر کشورمان گفت: سیاست سلطه طلبانه و قلدرمآبانه آمریکا با تغییر رئیس جمهور در آن کشور تغییر نخواهد نمود ولی با تغییر افراد ممکن است شیوه ها و رویکردهای جدیدی بر سیاست آمریکا حاکم گردد.

وی در گفت وگو با برنامه پارک شهر رادیو تهران تاکید نمود: سیاست های اصولی ایران نیز که مبتنی بر مقابله با سلطه و مقاومت در برابر فشارهای غیرقانونی است مسلما تحت تاثیر انتخابات آمریکا قرار نخواهد گرفت اما طبیعی است که در صورت بروز شرایط جدید جمهوری اسلامی نیز شیوه ها و راه چاره های مناسب و منطبق با آن شرایط را برای تامین منافع خود، و برای مقابله با هر گونه فشار یا تهدید احتمالی جدید، اتخاذ خواهد نمود.

وی در پاسخ به احتمال بازگشت رئیس جمهور جدید آمریکا به برجام و واکنش ایران گفت: هنوز برای صحبت در این زمینه زود است. چالش های بسیاری وجود دارد اما پیش از هر چیز باید منتظر ماند و سیاست های احتمالی جدید در آمریکا را ملاحظه کرد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1277

به "عراقچی: نتایج انتخابات آمریکا تاثیری بر سیاست های اصولی ایران نخواهد گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: نتایج انتخابات آمریکا تاثیری بر سیاست های اصولی ایران نخواهد گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید