غرق شدن جوان مراغه ای در سد علویان

مدیرعامل خدمات ایمنی و سازمان آتش نشانی شهرستان مراغه از غرق شدن پسر 18 ساله مراغه ای در سد علویان این شهرستان خبر داد.

غرق شدن جوان مراغه ای در سد علویان

جواد پنداشتی در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان این مطلب، اظهار کرد: عصر روز گذشته طی گزارش مردمی به سامانه 125 مبنی بر غرق شدن جوانی در سد علویان، تیم غواصی سازمان آتش نشانی مراغه به محل حادثه اعزام شد.

وی افزود: تیم غواصی پیکر بی جان فرد غرق شده را در طول 10 دقیقه یافته و جسد وی را به مقامات قضائی و اورژانس تحویل داد.

مدیرعامل خدمات ایمنی و سازمان آتش نشانی شهرستان مراغه گفت: متأسفانه زمان بین ورود به سد برای شنا و غرق شدن بسیار کوتاه بود و با وجود اطلاع رسانی سریع مردم و عملکرد سریع آتشنشانی، فرد جان باخته بود.

پنداشتی گفت: متأسفانه در طول سال جاری چهار نفر در رودخانه های شهرستان مراغه غرق شده و جان باخته اند و این اولین نفری است که سال جاری در سد علویان غرق شد، اکثر رودخانه های این شهرستان به کوه سهند متصل بوده و هر لحظه احتمال طغیان رودخانه و سیلابی شدن آن بر اثر ذوب برف کوهستان وجود دارد.

وی با ارائه توصیه های ایمنی به منظور جلوگیری از غرق شدن متذکر شد: از شهروندان تقاضا می شود از اتراق در حاشیه های رودخانه ها خودداری کرده و به تابلوهای شنا ممنوع که در کنار سدها و رودخانه ها نصب شده است، دقت کنند.

مدیرعامل خدمات ایمنی و سازمان آتش نشانی شهرستان مراغه گفت: با توجه به ناشناخته بودن آب، پستی و بلندی کف سد و موقعیت خاص آن و دره های اطرف سد، شهروندان و مسافران به جد از شنا در سد خودداری کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 27 مهر 1398 شناسه مطلب: 222

به "غرق شدن جوان مراغه ای در سد علویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غرق شدن جوان مراغه ای در سد علویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید