مجسمه چوبی ترامپ در کنار مجسمه عجیب ملانیا جنجال آفرید، عکس

به گزارش تور کیش، ایسنا نوشت: یک هنرمند اهل اسلوونی مجسمه ای چوبی از دونالد ترامپ را در نزدیکی زادگاه ملانیا، همسر ترامپ ساخته تا پیام خود درباره استیلای عوام فریبان بر جهان را گوشزد کند. چند ماه پیش مجسمه دیگری که با کندکاری از یک تنه درخت و به شکل ملانیا ترامپ در این منطقه ساخته شده بود، خبرساز شد.

مجسمه چوبی ترامپ در کنار مجسمه عجیب ملانیا جنجال آفرید، عکس

این مجسمه 8 متری که در یک ملک خصوصی نصب شده دونالد ترامپ را با سری مربع شکل و دهانی باز و در حالی که مشتش را گره کرده و به هوا برده نشان می دهد.هنرمند سازنده آن به خبرگزاری فرانسه گفته قصد داشته توجه مخاطبان را به وضعیت فعلی جهانی سیاست جلب کند.

این مجسمه که در نزدیکی زادگاه ملانیا ترامپ، بانوی نخست آمریکا نصب شده تنها چند ماه پس از آن ساخته شد که مجسمه کنده کاری شده ملانیا در این منطقه نظرات درباره حضور او در کاخ سفید و در کنار ترامپ را به چالش کشید.

آن مجسمه که در نزدیکی شهر سونیتسا، زادگاه بانوی اول آمریکا نصب شده نتیجه یک پیکره چوبی است که ملانیا ترامپ را در لباسی آبی نشان می دهد که یک دستش را گویی برای تکان دادن به سوی تماشاگران بالا برده است.

برخی از ساکنان این منطقه این مجسمه را که خیلی با تصور همگانی از پیکره تراشی کلاسیک مطابقت ندارد مایه شرمساری خوانده اند و گفته اند هیچ شباهتی به ملانیا ندارد و یک اسمورفی است.اسمورفی شخصیت یک مجموعه کارتونی است.

به گزارش بی.بی.سی حالا با ساخت مجسمه ترامپ در این منطقه که آن هم به سبک و سیاق اسمورفی ها شبیه است یک بار دیگر اختلاف نظرها درباره این دو مجسمه بالا گرفته است.مجسمه ترامپ در نزدیکی روستای سلا پری کامنیکو ساخته شده که حدود 32 کیلومتری لیوبلیانا، پایتخت اسلوونی است.

توماز شلگل، خالق این مجسمه به خبرگزاری فرانسه گفته: برای نخستین بار بعد از جنگ جهانی دوم دوباره عوام فریبی قدرت گرفته است؛ به بوریس جانسون (نخست وزیر جدید بریتانیا) نگاه کنید، به ترامپ، به رئیس جمهور خود ما یا ویکتور اوربان (نخست وزیر مجارستان) توجه کنید. جهان به کجا می رود؟ ما می خواهیم چشم مردم را به روی این که دموکراسی چیست باز کنیم.

مجسمه ترامپ او را در حالی که کت و شلواری آبی به تن دارد و کراواتی قرمز زده نشان می دهد و حالت پیکره او به شکلی است که مجسمه آزادی در نیویورک را تداعی می کند با این تفاوت که او مشتش را گره کرده است.

ویژگی این مجسمه این است که به گفته شلگل سازه صورت مجسمه طوری طراحی شده که می تواند حالت چهره آن تغییر کند؛ به این ترتیب که در روزهای هفته چهره آقای ترامپ خندان و محبت آمیز است اما در دو روز سرانجام هفته ترسناک و خشمگین می شود، ویژگی که هنرمند آن را نمادی از دو رویی و متظاهر بودن سیاست مداران عوام فریب خوانده است.

ساخت این مجسمه که در اراضی یک ملک خصوصی بنا شده باعث اختلاف نظرهای تند در میان مردم اسلوونی شده به طوری که خبرگزاری فرانسه می گوید یک معترض عصبانی چند روز پیش با تراکتور و به قصد نابودی آن به سویش رانده است. آن هم فقط چند روز قبل از رونمایی رسمی آن که قرار است شنبه باشد.برخی هم در فضای مجازی گفته اند این مجسمه چوب حرام کردن بوده و اصلا نمی بایست ساخته می شده.

شلگل گفته برخی از افراد محلی هم به او گفته اند از نظر آنها این مجسمه زشت است و متناسب زیبایی این منطقه سرسبز و چشم نواز نیست.

دونالد ترامپ در اسلوونی یک شخصیت تفرقه برانگیز شناخته می شود. با وجود این، زادگاه ملانیا ترامپ در این کشور از زمان ورود او به کاخ سفید به یک جاذبه گردشگری بدل شده و هزاران نفر به قصد بازدید و مطالعه بیشتر درباره تاریخچه زندگی بانوی اول آمریکا به این شهر می روند.

همین توجه هم پایه گذار کسب و کارهای جدیدی شده که انواع سوغاتی ها به نام و شکل ملانیا و دونالد ترامپ را به بازار آورده است؛ حتی چیزبرگرهای دونالد ترامپ که به شکل او با پینر آب شده به فرم موهای او عرضه می شود.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 288

به "مجسمه چوبی ترامپ در کنار مجسمه عجیب ملانیا جنجال آفرید، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجسمه چوبی ترامپ در کنار مجسمه عجیب ملانیا جنجال آفرید، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید