مقایسه کلمبیا و کی روش با ساری که روزی 60 نخ سیگار می کشد!

یک نشریه اماراتی در پی حذف تیم ملی فوتبال کلمبیا از مسابقات کوپا آمه ریکا 2019 به انتقاد از کی روش پرداخت.

مقایسه کلمبیا و کی روش با ساری که روزی 60 نخ سیگار می کشد!

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی فوتبال کلمبیا از ساعت 3:30 بامداد امروز (شنبه به وقت تهران) در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات کوپا آمه ریکا در استادیوم ماراکانا به مصاف شیلی رفت که جدال دو تیم در 90 دقیقه قانونی بازی به تساوی بدون گل انجامید و در نهایت در ضربات پنالتی این شیلی بود که پیروز شد 5 بر 4 به رجحان برسد و ضمن حذف شاگردان کی روش از گردونه رقابت ها، به جمع چهار تیم برتر صعود کند.

نشریه انگلیسی زبان نشنال چاپ ابوظبی در گزارشی به انتقاد از کی روش و عملکرد تیم تحت هدایتش در مسابقات کوپا آمه ریکا 2019 پرداخت. در بخش هایی از گزارش این نشریه اماراتی آمده است:

درست همانند مائوریتزیو ساری که روزانه 60 نخ سیگار می کشد، تیم ملی فوتبال کلمبیا هم عادت بدی دارد و آن تداوم گرایش به شکست در میادین بزرگ فوتبالی است، اینکه حتی زمانی که همه چیز به سودشان است، راهی برای شکست خوردن پیدا نمایند.

کلمبیا در دهه 90 میلادی با وجود داشتن ستاره هایی همچون کارلوس والدرما و فاستینو آسپریلا هرگز نتوانست از مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی بالاتر برود و هرگز هم نتوانست به فینال کوپا آمه ریکا راه یابد. حتی زمانی که آنها در سال 2001 خاتمه قهرمان آمریکای جنوبی شدند، به جای اینکه به پیروزیت خود تداوم ببخشند، به مدت یک دهه از کسب سهمیه حضور در مسابقات جام جهانی عاجز ماندند.

نمایش های تیم ملی کلمبیا در جام های جهانی 2014 و 2018 باعث شد تا دوباره خوشبینی به این تیم پدیدار گردد. به ثمر رساندن 18 گل در این دو دوره جام جهانی 2018 ثابت کردن که سنت بازی هجومی آنها مسئله نیست، اما شکست ناباورانه آنها مقابل ژاپن در اولین بازی شان در مرحله گروهی جام جهانی 2018 و موقعیت هایی که در اختیار رقبای دیگرشان قرار دادند، نشان داد که آنها احتیاج به تقویت خط دفاعی شان دارند.

کلمبیا تنها تیمی بود که با کسب حداکثر امتیار و بدون گل خورده از مرحله گروهی کوپا آمه ریکا 2019 صعود کرد. آنها در تقابل با شیلی در مرحله یک چهارم نهایی هم دروازه شان را بسته نگه داشتند، اما در نهایت برای سومین بار در چهار دوره اخیر این تورنمنت در مرحله یک چهارم نهایی از گردونه رقابت ها کنار رفتند.

کی روش پس از شکست 5 بر 4 تیمش مقابل شیلی در ضربات پنالتی جمله فیلسوفانه ای گفت و گفت: ضربات پنالتی بیشتر بسته به اراده خدا دارد تا اراده ما. همواره اوضاع همینطور بوده و همینطور هم باقی خواهد ماند.

این شکستی است که باید کی روش بابتش مورد سرزنش قرار بگیرد. با وجود یک روز استراحت بیشتر نسبت به شیلی و در تقابل با تیمی که بالاترین میانگین سنی این تورنمنت را داشت، کلمبیا مجبور شد خیلی زود دوندگی بالایی در زمین داشته باشد. با وجود تحسینی که از استحکام خط دفاعی تازه شکل گرفته این تیم صورت گرفت، آنها تنها یکبار پیروز شدند شوت در چارچوب دروازه شیلی داشته باشند، این در حالی است که دو گل شیلی با استفاده از یاری داور ویدئویی (VAR) مردود اعلام شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 27 مهر 1398 شناسه مطلب: 226

به "مقایسه کلمبیا و کی روش با ساری که روزی 60 نخ سیگار می کشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه کلمبیا و کی روش با ساری که روزی 60 نخ سیگار می کشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید