نبرد شدید در شمال مأرب و عملیات جدید در عمق عربستان

به گزارش تور کیش، درگیری های شدید در شمال مأرب و پیشروی های نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به سوی این شهر و همزمان با آن عملیات جدید در عمق عربستان در جبهه عسیر از مهمترین اخبار امنیتی یمن است.

نبرد شدید در شمال مأرب و عملیات جدید در عمق عربستان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از المسیره، منابع یمنی از درگیری های شدید در شمال شهر مأرب میان نیروهای صنعا از یکسو و تروریست های القاعده و نیروهای ائتلاف سعودی در طرف دیگر پس از آرامش چند هفته ای در این جبهه ها خبر دادند.

منابع محلی اعلام کردند: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن پیروز به دفع حمله نظامی گسترده نیروهای ائتلاف سعودی و القاعده در شمال این شهر شدند.

این منابع بیان کردند: نیروهای ائتلاف سعودی و تروریست های القاعده تحرک شکست خورده ای را در منطقه ملبوده و العطیف و جبل الحقن انجام دادند که ناکام ماند.

منابع یمنی گزارش دادند: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن پس از نبرد سنگین ضمن درهم شکستن تحرک مذبوحانه نیروهای ریاض و هم پیاله های تروریست آن در القاعده، پیروز به پیشروی شدند و نیروهای ائتلاف سعودی القاعده در محاصره نیروهای صنعا درآمدند.

تلفات و خسارات سنگین ائتلاف سعودی

این منابع بیان کردند: نیروهای ائتلاف سعودی متحمل خسارات و تلفات سنگین شده اند و ده ها نفر از این نیروها کشته و زخمی شده اند که نظامیان ارشد در میان آنها دیده می شود.

از جمله نظامیان به خاک افتاده سعودی می توان به سرهنگ رضوان الدمینی برادر فرمانده تیپ 161 وابسته به ائتلاف سعودی مطیع الدمینی اشاره کرد.

منابع یمنی اعلام کردند که نبرد سنگینی میان نیروهای صنعا و تروریست های القاعده و نیروهای ائتلاف در شمال مأرب ادامه دارد.

تحرکات نظامی سعودی با هدف امتیاز گیری در جبهه دیپلماسی

منابع یمنی اعلام کردند که در راستای امتیازگیری و وارد کردن فشار نظامی و دریافت امتیاز در جبهه دیپلماسی، ائتلاف ریاض همه ابزار و مهره های خود را به حرکت درآورده است و تروریست های القاعده در استان البیضاء دست به تحرک علیه نیروهای صنعا زدند.

مخالفت ائتلاف سعودی با استقرار سامانه پاتریوت در مأرب

انیس منصور وابسته به دولت هادی، با اشاره به مخالفت ائتلاف سعودی با استقرار سامانه پاتریوت در مأرب آنرا متهم به لذت بردن از خونریزی میان یمنی ها کرد.

وی افزود: محمد المقدشی وزیر دفاع هادی و سلطان العراده استاندار دولت هادی در مأرب خواهان استقرار پاتریوت برای رهگیری موشک های انصارالله شدند اما این درخواست رد شد.

منصور گفت: ائتلاف از خون یمنی ها لذت می برد.

این در حالی است که منابع یمنی اعلام کردند که ائتلاف سعودی به دنبال نابودی همه یمنی حتی سرسپردگان خود با هدف چنگ انداختن بر ثروت و منابع یمن است.

اذعان سعودی به حمله جدید انصارالله در عمق عربستان

ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف سعودی به حمله پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن به عسیر در عمق عربستان اذعان کرد و مدعی شد که این حمله یک مدرسه را هدف قرار داده است.

همزمان شاهدان عینی از انفجارهای شدید در عسیر در نزدیکی مرز با یمن خبر دادند.

این در حالی است که ارتش سعودی بر دامنه حملات راکتی و هوایی خود به روستاهای مرزی یمن به ویژه کتاف که از چند روز قبل در معرض حملات هوایی است و به مثابه دروازه عسیر است، تشدید کرده است.

این منابع اعلام کردند: این حملات هوایی و راکتی ارتش سعودی نشان دهنده این است که نیروهای صنعا به عمق منطقه نفوذ کرده مشابه عملیاتی که در جیزان داشتند و این حملات سعودی به مناطق مرزی در نزدیکی عسیر در راستای توقف این حملات است.

اعترافات نظامیان سعودی

رسانه های وابسته به صنعا اعلام کردند که به زودی اعترافات افسران و نظامیان سعودی اسیر گرفته شده در عملیات اخیر جیزان را پخش خواهد کرد.

دولت نجات ملی یمن موعد پخش این اعترافات را اعلام نکرده است.

این اقدام صنعا همزمان با عملیات ارتش و کمیته های مردمی یمن در عمق عربستان است و ریاض را در آستانه گفتگوها در موضع ضعف قرار می دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1664

به "نبرد شدید در شمال مأرب و عملیات جدید در عمق عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبرد شدید در شمال مأرب و عملیات جدید در عمق عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید