(ویدئو) حمام با فضولات گاو برای محافظت در برابر کرونا!

به گزارش تور کیش، در ایالت گجرات در غرب هند برخی افراد هفته ای یک بار به طویله گاو ها رفته تا بدن خود را با کود و ادرار گاو بپوشانند، به این امید که از آن ها در برابر ویروس کرونا محافظت کند.

(ویدئو) حمام با فضولات گاو برای محافظت در برابر کرونا!

به گزارش خبرنگاران، در آیین هندو، گاو نمادی مقدس از زندگی و زمین است و قرن هاست که هندو ها از کود گاو برای تمیز کردن خانه های خود و مناسک مذهبی استفاده می کنند و معتقدند که این ماده خواص درمانی و ضدعفونی کننده دارد.

گوتام مانیل بوریسا یک شهروند هندو می گوید: حتی پزشکان به اینجا می آیند، این روش درمانی ایمنی را بهبود می بخشد و پزشکان می توانند بدون ترس به بیماران مراجعه کنند.

پس از اینکه هندو ها بدن خود را با کود و ادرار گاو ها آغشته کردند در همان محل یوگا انجام می دهند.

پزشکان و دانشمندان در هند و سراسر جهان بار ها نسبت به انجام روش های درمانی جایگزین هشدار داده و معتقدند که این کار ها می تواند احساس امنیت کاذب ایجاد کرده و مشکلاتی به وجود آورد.

دکتر جایالال می گوید هیچ مدرک علمی مشخصی مبنی بر اینکه کود یا ادرار گاو در برابر کرونا ایمنی بدن را تقویت می کند وجود ندارد.

وی افزود: در مصرف این محصولات خطرات بهداشتی وجود دارد و زمینه انتقال دیگر بیمار ها از حیوان به انسان را فراهم می کند.

همچنین نگرانی هایی وجود دارد که این روش می تواند در شیوع ویروس نقش داشته باشد، چراکه افراد به صورت گروهی برای انجام آن جمع می شوند.

ویروس کرونا تا به امروز بیش از 22 میلیون نفر را در هند درگیر خود کرده و منجر به مرگ بیش از 246 هزار نفر شده است. کارشناسان می گویند که تعداد واقعی ممکن است 5 تا 10 برابر بیشتر باشد.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

منبع: فرارو
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1604

به "(ویدئو) حمام با فضولات گاو برای محافظت در برابر کرونا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(ویدئو) حمام با فضولات گاو برای محافظت در برابر کرونا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید