پژوهش دانشگاه تهران همگام با دانشگاه آمریکایی و انگلیسی، تشخیص مبتلایان به کرونا از روی صدای سرفه

به گزارش تور کیش، همگام با دانشگاه آمریکایی و انگلیسی، محققان دانشگاه تهران برای تشخیص مبتلایان به ویروس کرونا از روی صدای سرفه افراد تلاش می کنند. این گروه پیش از این، پروژه تشخیص بیماری اوتیسیم از روی گریه بچه ها را انجام داده اند.

پژوهش دانشگاه تهران همگام با دانشگاه آمریکایی و انگلیسی، تشخیص مبتلایان به کرونا از روی صدای سرفه

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، گروه هوش ماشین و رباتیک دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران پژوهشی درباره امکانی برای تشخیص اولیه کرونا از نحوه سرفه افراد را در دست اجرا دارند.

هادی مرادی مسوول اجرای این طرح در دانشگاه تهران در گفت وگو با خبرنگار در این باره، گفت: تیمی مشتکل از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا به سرپرستی من و رشاد حسینی در حال بررسی امکان تشخیص ابتلای افراد به ویروس کرونا با استفاده از الگوهای سرفه هستند.

سابقه تشخیص بیماری اوتیسیم از روی گریه بچه ها

وی ادامه داد: این پژوهش در ادامه طرح قبلی گروه هوش ماشین و رباتیک دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران درباره تشخیص بیماری اوتیسیم از روی گریه بچه ها انجام می شود که پیش از این انجام شد و نتایج آن هم در حال تبدیل شدن به مقاله است.

مرادی یادآور شد: در حال حاضر 2 دانشگاه بزرگ در امریکا و انگلیس هم در حال انجام این پژوهش هستند و در حال کسب تجربه برای اجرایی کردن آن هستند، انجام این کار در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران از نظر انجام کار بومی و جمع آوری داده های بومی دارای اهمیت است.

مسوول اجرای این طرح در دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه برای انجام این تحقیق نیاز به جمع آوری سرفه افراد سالم و بیمار داریم، از مخاطبان این خبر درخواست کرد صدای سرفه خود را برای این گروه پژوهشی ارسال کنند تا در جمع آوری صدای سرفه افراد عادی و بیمار در این تحقیق کمک کرده باشند.

وی گفت: کاربران می توانند با نصب یک برنامه اندرویدی صدای سرفه خود را برای ما ارسال کنند.

این برنامه از آدرس زیر قابل دریافت است.

https://ece.ut.ac.ir/documents/70819125/101191994/Cough-0.17-release.apk

به گزارش فارس، چندی پیش دیلی میل گزارش کرد که محققان دانشگاه کمبریج برنامه ای جدید توسعه داده اند که صدای افراد هنگام سرفه کردن و نفس کشیدن را ضبط می کند تا به شناسایی افراد مبتلا به کووید-19 کمک کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 896

به "پژوهش دانشگاه تهران همگام با دانشگاه آمریکایی و انگلیسی، تشخیص مبتلایان به کرونا از روی صدای سرفه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پژوهش دانشگاه تهران همگام با دانشگاه آمریکایی و انگلیسی، تشخیص مبتلایان به کرونا از روی صدای سرفه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید