پیغام شدید اللحن پادشاهی اردن برای ولیعهد سعودی

به گزارش تور کیش، منابع مطلع سعودی از پیغام شدید اللحنی که دیوان پادشاهی اردن برای ولیعهد سعودی فرستاده و خواهان عدم دخالت در امور داخلی این کشور شده است، پرده برداشتند.

پیغام شدید اللحن پادشاهی اردن برای ولیعهد سعودی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع مطلع سعودی مطلع از خشم اردن از دخالت محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در آنچه کودتای نافرجام در امان خوانده می گردد، پرده برداشت.

پایگاه ویکی لیکس سعودی به نقل از منابع مطلع بیان کرد که دیوان پادشاهی اردن پیغام شفاهی به وسیله واسطه ها به دفتر بن سلمان ارسال نموده است که مضمون آن مخالفت شدید با دخالت های بن سلمان در فرایند تحقیقات مربوط به توطئه کودتای نافرجام در اردن است.

در این پیغام تاکید شده است که امان با درخواست بن سلمان برای آزادی باسم عوض الله مشاور سابق و متهم شاخص در کودتای نافرجام به شدت مخالفت نموده است.

این در حالی است که مقامات اردنی از آزادی 16 متهم کوشش برای کودتا در این کشور پس از درخواست ملک عبدالله دوم خبر دادند اما در فهرست آزادشدگان، نام دو متم اصلی یعنی باسم عوض الله، رئیس پیشین دیوان پادشاهی و شاهزاده عبدالرحمن حسن بن زید به چشم نمی خورد.

در همین رابطه، حازم المجالی، معاون دادستان امنیتی اردن گفت: بنا به دغدغه ملک عبدالله دوم درخصوص منافع وطن و شهفرایندان، بر اساس چارچوب های قانونی، 16 بازداشت شده حوادث اخیر آزاد شدند.

وی درباره عوض الله و بن زید گفت: به دلیل نقش آفرینی متفاوت این دو و حوادث نسبت داده شده و نیز میزان دخالت شان در تحریک به این اقدام، این دو هنوز آزاد نشده اند.

عوض الله دارای تابعیت سعودی و اردنی است و از نزدیکان محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به شمار می رود.

شاهزاده حسن بن زید هم پیشتر فرستاده پادشاه اردن در عربستان بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1580

به "پیغام شدید اللحن پادشاهی اردن برای ولیعهد سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام شدید اللحن پادشاهی اردن برای ولیعهد سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید