پیشنهاد شورای نگهبان به مجلس برای تعویق انتخابات شوراها

به گزارش تور کیش، تهران (پانا) - سخنگوی شورای نگهبان از پیشنهاد این شورا به مجلس شورای اسلامی برای تفکیک زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراها از هم و به تعویق افتادن انتخابات شوراها خبر داد.

پیشنهاد شورای نگهبان به مجلس برای تعویق انتخابات شوراها

به گزارش روابط عمومی شورای نگهبان، عباسعلی کدخدایی اضافه کرد: جلسه ای را با اعضای شورای نگهبان داشتیم و من پیشنهاد کردم که اگر بتوانیم این طرح را به مجلس پیشنهاد دهیم، بد نیست. از آنجا که دو انتخابات سنگین با یکدیگر مقارن شده اند، بهتر است این ها را تفکیک کنیم. البته که موانع قانونی وجود دارد. نخست اینکه مجلس باید مصوبه قانونی داشته باشد ضمن اینکه مصوبه اول را نیز مجمع تصویب کرده است. بنابراین لازمه اش این است که با مجمع نیز صحبت شود تا این تفکیک را بپذیرند که انتخابات شورای شهر چند ماه دیرتر برگزار شود. انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، ملی نیست. بلکه انتخابات محلی و منطقه ای است و در تمام دنیا نیز همین گونه برگزار می شود. ما این انتخابات را ملی کرده ایم و دردسرهای خاص خودش را دارد.

وی گفت: بنابراین به مجلس پیشنهاد کردم اگر می خواهید قانونی تصویب کنید این انتخابات را از حالت ملی و سراسری خارج کنید به این صورت که زمان انتخابات متفاوت باشد و خود مردم منطقه درگیر باشند. ضرورت ندارد مردم منطقه دورافتاده ای که می خواهند مدیریت شهری یا روستایی خودشان را تعیین کنند حتماً همان روزی باشد که تمام استان ها می خواهند انتخابات شورای شهر را برگزار کنند. به نظر من باید به این سمت برویم و انتخابات را منطقه ای و محلی کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1408

به "پیشنهاد شورای نگهبان به مجلس برای تعویق انتخابات شوراها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد شورای نگهبان به مجلس برای تعویق انتخابات شوراها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید