کاخ سفید از همکاری درباره تحقیقات استیضاح ترامپ خودداری کرد

به گزارش تور کیش به نقل از روسیا الیوم، کاخ سفید مخالفت خود را با تحقیقات مجلس نمایندگان از دونالد ترامپ اعلام کرده و آن را غیرقانونی و بی اساس دانست.

کاخ سفید از همکاری درباره تحقیقات استیضاح ترامپ خودداری کرد

کاخ سفید در نامه ای به رهبران دموکرات در مجلس کنندگان آورده است: اقدام بی سابقه شما در مقابل رئیس جمهور گزینه ای را باقی نگذاشت و در راستای عمل به وظایف در مقابل مردم و قانون اساسی و قوه مجریه و تمام اشخاصی که این سِمت را در آینده عهده دار خواهند شد، رئیس جمهور ترامپ و دولتش نمی توانند در تحقیقات حزبی و غیرقانونی شما در این شرایط همکاری کنند.

این در حالی است که وکیل شخصی ترامپ هم با ارائه هرگونه اطلاعات به دموکرات ها درباره پرونده اوکراین و تحقیقات برای استیضاح موکلش مخالفت کرد.

رودی جولیانی گفت قصد ندارد در تحقیقات استیضاح ترامپ در مجلس کنندگان آمریکا که دموکرات ها آغاز کرده اند شهادت داده یا اطلاعاتی در این خصوص ارائه دهد.

گفتنی است ترامپ با هدف اعمال نفوذ بر انتخابات 2020 آمریکا، متهم به اعمال فشار بر ولادیمیر زلنسکی همتای اوکراینی از راه جمع آوری مدرک علیه جو بایدن رقیب دموکرات خود است.

گفته می شود که وی زلنسکی را تهدید کرده چنانچه با وی همراهی نکند؛ کمک نظامی به اوکراین را منتفی خواهد کرد.

احضاریه از سوی ریاست کمیته اطلاعاتی مجلس کنندگان آمریکا صادر شده حال آنکه کاخ سفید با کم اهمیت جلوه دادن آن مدعی شد که این موضوع چیزی را تغییر نمی دهد.

گفتنی است حتی اگر ترامپ از سوی مجلس کنندگان متهم شود، حرف آخر را مجلس سنا می زند که در آن اکثر کرسی ها در اختیار حزب جمهوریخواه است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 440

به "کاخ سفید از همکاری درباره تحقیقات استیضاح ترامپ خودداری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید از همکاری درباره تحقیقات استیضاح ترامپ خودداری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید