کسب مجوز های استارتاپی زمان بر است

به گزارش تور کیش، فراهانی گفت: در ارائه مجوز به کسب و کار های جدید اختلالی وجود ندارد، اما طی شدن مراحل قانونی برای تشکیل صنف می تواند زمان بر باشد.

کسب مجوز های استارتاپی زمان بر است

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف استان تهران در گفت وگو با خبرنگار ، درباره حمایت اصناف از کسب و کارهای جدید و ارائه مجوز برای آن ها اظهار کرد: با پیشرفت تکنولوژی و تغییرات به وجود آمده در بازار های مالی کسب و کارها و صنوف جدیدی روی کار آمدند و کسب وکارهای دیگری از چرخه اقتصاد خارج شدند. صنف های بسیاری پیش از این در سراسر کشور فعالیت می کردند که امروزه منسوخ شدند و فعالیت چندانی ندارند از جمله این صنوف می توان به ذغال فروش ها، نفت فروش ها، لحاف دوزها و غیره اشاره نمود که زمانی شغلی ومهم و پردرآمد محسوب می شده اما به مرور زمان کاربری خود را از دست داده و منسوخ شده است.

او با اشاره به کسب و کارها و شغل های جدیدی که پا به عرصه های مالی گذاشته اند، گفت: اصناف تمام کوشش خود را می نماید تا با شغل های جدید بیگانه نباشد و همگام با علوم روز جهان پیشروی کند تا زمینه لازم برای حضور و فعالیت کسب و کارهای جدید در سطح کشور فراهم باشد.

رسیدن به کسب و کار پایدار در دستور کار نهاده شد

فراهانی توضیح داد: در تمامی صنوفی که امروزه در سراسر کشور فعالیت می نمایند ضوابط و قوانین، به طور کامل تعیین و نوشته شده است و تمامی آن ها مطابق نظام صنفی مدیریت می شوند اما برای کسب و کارهای جدیدی که قصد شوروع فعالیت دارند، ضوابط به طور جزئی تدوین نشده اند بنابراین احتیاج به آنالیز دقیق، تدوین قوانین و ضوابط جزئی برای واحد صنفی، طی کردن مراحل قانونی و تأیید از طرف اتاق اصناف، اتحادیه مربوطه، کمیسیون نظارت، هیئت عالی نظارت و غیره وجود دارد تا در نهایت قوانین این صنف به تصویب برسد و صنف جدیدی به وجود بیاید؛ اهمیت تمامی مراحل ذکر شده و گاهی طولانی بودن آن ها باعث می گردد تا این فرایند زمان بر باشد.

رئیس اتاق اصناف استان تهران تأکید کرد: شروع هیچ کسب و کاری از طرف اصناف رد نمی گردد و مسئله ای در ارائه مجوز در شروع کسب و کارها وجود ندارد اما ممکن است عوامل ذکر شده باعث گردد تا فرایند ارائه مجوز در کسب و کارها و صنف هایی که برای اولین بار پا در عرصه های مالی گذاشته اند، کمی طولانی تر از حالت معمول باشد.

او بیان نمود: اگر کسب و کار جدیدی برای اولین بار قصد شروع فعالیت در کشور را داشته باشد با مشکل در کسب مجوز روبرو نخواهد شد؛ ابتدا آنالیز خواهد شد که این کسب و کار جدید به کدام صنف نزدیک تر است تا مطابق قانون به عنوان همگن به صنف یاد شده معرفی و از این طریق اداره گردد.

فراهانی اضافه کرد: با شروع به کار کسب و کار های جدید و اضافه شدن تعداد فعالان این کسب و کار ها، امکان آن فراهم می گردد تا بعد از رسیدن به حد تعیین صنف جداگانه ای تشکیل دهد؛ در این صورت مراحل قانونی که از آن یاد کردیم طی شده و صنف مجزایی را تشکیل خواهند داد.

رئیس اتاق اصناف استان تهران تأکید کرد: کسب و کارهای جدید برای شروع فعالیت مسئله ای در اخذ مجوز نخواهند داشت و می توانند به راحتی جواز فعالیت خود را دریافت نمایند و مراحل اخذ مجوز و تشکیل صنف مجزا مطابق موارد ذکر شده طی می گردد.

او درباره نظارت اصناف برای کنترل قیمت ها گفت: اغلب خودروهای مورد استفاده برای حمل و نقل کالاها گازوئیل سوز هستند که تغییری در نرخ آن ها ایجاد نشده پس افزایش قیمت چندانی در هزینه حمل و نقل کالاها ایجاد نخواهد شد اما به هر حال تغییر قیمتی در بنزین به وجود آمده است.

فراهانی با تاکید بر تاثیر ناچیز تغییر قیمت بنزین بر نرخ تمام شده کالاها بیان نمود: بازرسی و نظارت ها از طرف اصناف شدت پیدا نموده و اجازه نخواهیم داد عده معدودی در این حوزه کلیت اصناف را زیر سوال ببرند؛ اصناف امین مردم هستند و نخواهیم گذاشت با اسم افزایش قیمت بنزین شروع به سوئ استفاده نمایند.

انتهای پیغام /

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 595

به "کسب مجوز های استارتاپی زمان بر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب مجوز های استارتاپی زمان بر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید