گروسی: از تهران جواب می خواهم، نمی توانم درباره برجام اظهارنظر کنم

به گزارش تور کیش، مدیر جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفت وگو با یک نشریه اتریشی گفت: در مورد برجام هیچ رویکرد یا اهداف سیاسی ندارم و باید بی طرف بمانم.

گروسی: از تهران جواب می خواهم، نمی توانم درباره برجام اظهارنظر کنم

به گزارش تور کیش، رافائل گروسی، مدیر جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفت وگو با نشریه اتریشی استاندارد با اشاره به لزوم بی طرفی در مورد مسئله هسته ای ایران، گفت: وقتی می گویم که می خواهم منصف باشم، منظورم این است که هیچ رویکرد یا اهداف سیاسی ندارم. من باید بی طرف بمانم. من از اهمیت گزارش مدیر آژانس و مسائلی که در پی آن رخ می دهند، مطلع هستم. ما وظیفه ای داریم که باید آن را با احتیاط انجام دهیم. ما در طول بازرسی های خود همه جا را زیر و رو می کنیم.

وی با همچنین با اشاره به این که به دلیل پیدا شدن اورانیوم در یک سایت هسته ای اعلام نشده منتظر جواب هایی از تهران است، گفت: ما با تهران در حال گفت وگو هستیم. تا به امروز تمام اطلاعاتی که درخواست نموده ایم را دریافت ننموده ایم اما همان طور که پیشتر اعلام نموده ام، تمامی کانال های ارتباطی باز است.

گروسی در ادامه با اشاره به این که معین نیست تهران تا چه زمانی برای پاسخ دهی فرصت دارد، اضافه نمود: این مسائل به شدت تکنیکی هستند و تحلیل آن به وقت احتیاج دارد. ما باید مطمئن شویم که این فرایند بی طرفانه است و اشتباهی در آن رخ نمی دهد. ما سئوالات صریحی از تهران پرسیده ایم و منتظر جواب های صریحی هستیم. در هر صورت پاسخ دادن به این سئوالات نباید چندین ماه زمان ببرد.

مدیر جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی در پاسخ به این سئوال که آیا برجام می تواند نجات پیدا کند؟، بیان کرد: وظیفه من نه نجات و نه تخریب برجام است. این که بخواهم خود را وارد حوزه سیاست کنم، نامتعارف و خانمان برانداز خواهد بود. من تنها تعهداتم برایم مهم است. آژانس بین المللی انرژی اتمی نمی تواند سناریوچینی کند. من افکار و عقاید خود را دارم اما به عنوان مدیر آژانس، تنها چیزی که برایم اهمیت دارد، اطلاعاتی است که در اختیارم قرار گرفته است. اگر در این چارچوب شاهد مشکلاتی باشم، آن ها را ابراز می کنم. من دیدبان هسته ای هستم. باقی مسائل به کشورها و سیاست مداران بستگی دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 639

به "گروسی: از تهران جواب می خواهم، نمی توانم درباره برجام اظهارنظر کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروسی: از تهران جواب می خواهم، نمی توانم درباره برجام اظهارنظر کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید