100 میلیون دوز از واکسن کرونا تا پایان سال آماده می شود

به گزارش تور کیش، دو شرکت دارویی آمریکایی و آلمانی آماده هستند تا قبل از پایان سال 2020 تعداد 100 میلیون دوز از واکسن توسعه داده خود علیه کووید 19 را عرضه کنند.

100 میلیون دوز از واکسن کرونا تا پایان سال آماده می شود

به گزارش خبرنگاران از فارس، شرکت های دارویی Pfizer و BioNTech به سازمان غذا و داروی آمریکا پیشنهادی مبنی بر آزمایش واکسن کرونای خود به 44 هزار داوطلب ارائه کرده اند.

این دو شرکت روز شنبه به اف دی ای پیشنهاد دادند تا فاز سوم آزمایش واکسن کووید 19 خود را به حدود 44000 شرکت کننده گسترش دهند تا با تنوع جمعیت واکسن مذکور را به طور دقیق تری مورد بررسی قرار دهند.

رقم هدف اولیه این آزمایش 30 هزار شرکت کننده بود؛ شرکت ها در بیانیه مشترکی اعلام کردند انتظار دارند تا هفته آینده شمار داوطلبان با افزایش 14 هزار نفری به 44 هزار نفر برسد.

این توسعه پیشنهادی همچنین به شرکت ها امکان می دهد افراد 16 ساله و افراد مبتلا به بیماری مزمن، اچ آی وی، هپاتیت C و هپاتیت B را ثبت نام کنند.

تولیدکنندگان دارو برای تولید یک واکسن ایمن و موثر که در ماه ژوئیه متعهد شده اند باید اطمینان حاصل کنند که آزمایشات بالینی بزرگتر آنها شامل مجموعه های مختلفی از داوطلبان خواهد بود.

جان یانگ، مدیر ارشد بازرگانی Pfizer در جلسات دادرسی کنگره آمریکا در ماه ژوئیه گفت: تنوع در آزمایشات بالینی برای Pfizer در اولویت است و با توجه به اینکه کووید 19 به طور متناسب بر جوامع رنگی در ایالات متحده تأثیر گذاشت این تنوع در جمعیت بسیار مهم است.

اگر این مطالعه موفقیت آمیز باشد، شرکت ها می توانند اوایل ماه اکتبر تأییدیه واکسن مذکور را دریافت کنند و آن را در راستا تأمین حداکثر 100 میلیون دوز تا پایان سال 2020 و 1.3 میلیارد تا پایان سال 2021 قرار دهند.

این شرکت ها در بیانیه مشترک روز شنبه افزودند: همانطور که قبلاً گفته شد، براساس نرخ آلودگی فعلی، شرکت ها همچنان انتظار دارند که احتمالاً تا پایان ماه اکتبر قرائت قطعی در مورد اثر بخشی واکسن انجام شود.

این واکسن تجربی نوید یک کاندیدای خوب را در کاهش سرعت و احتمالاً معکوس کردن پیشرفت سریع این بیماری تنفسی داده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1182

به "100 میلیون دوز از واکسن کرونا تا پایان سال آماده می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "100 میلیون دوز از واکسن کرونا تا پایان سال آماده می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید