توضیح درباره خشونت نژادی به بچه ها با سسمی استریت

به گزارش تور کیش، سسمی استریت در برنامه ای زنده که از سی ان ان پخش شد به بچه ها درباره خشونت نژادی توضیح داد.

توضیح درباره خشونت نژادی به بچه ها با سسمی استریت

به گزارش تور کیش، مهر به نقل از ورایتی نوشت: سسمی استریت و سی ان ان صبح شنبه (دیروز) در برنامه ای که روی آنتن بردند به آموزش بچه ها و خانواده ها درباره اعتراض های سراسری برای عدالت نژادی پرداختند و از دلایل کشته شدن جورج فلوید توسط پلیس حرف زدند.

این برنامه با عنوان با هم: ایستادن در برابر نژادپرستی با حضور تعدادی از چهره های مشهور سریال سسمی استریت از جمله المو، بیگ برد، الی کادابی برگزار گشت تا به توضیح نژادپرستی در آمریکا بپردازد و به سوال های مهمی که برای بچه ها در سراسر کشور وجود دارد، پاسخ دهد.

در این برنامه پدر المو یعنی لویی برای بچه اش توضیح داد که چرا این همه مردم در خیابان ها هستند. وی گفت: در سسمی استریت همه ما عاشق هم هستیم و به هم احترام می گذاریم اما در سراسر کشور، مردمی از رنگ های مختلف، به ویژه جامعه سیاهان، به خاطر نگاه شان، برای فرهنگ شان، نژادشان و شخصیت شان با بی عدالتی و خطر روبه رو هستند. همه ما حالا می گوییم کافی کافی است. همه می خواهند نژادپرستی تمام شود.

در همین برنامه با استفاده از شخصیت های عروسکی توضیح داده شد که یک مشت از افراد قلدر که نگاه درستی ندارند، این مسایل را ایجاد می کنند.

در بخشی از برنامه گفته شد: یک بار دوست من بیگ برد (پرنده گنده) با قلدری روبه رو شد چون پرهایش زرد بود و چون بزرگ بود؛ خب این منصفانه نیست. این مهربانانه نیست.

در روزهای اخیر برنامه های دیگری هم برای بچه ها روی آنتن رفته تا درباره خشونت های نژادی برای بچه ها و خانواده ها پاسخ دهد. از جمله کیشا لنس باتمز شهردار آتلانتا که در یک برنامه زنده به سوال های بچه ها درباره اتفاق های این روزهای شهرهای آمریکا پاسخ داد. وی از بچه ها سیاهپوست خواست تا با بچه های دیگر صحبت کنند و از تجربیاتشان به هم بگویند.

وی اضافه کرد: ما یک نژاد داریم و آن نژاد بشری است و باید همه به هم احترام بگذارند، تنها آن زمان است که سیاهپوستان هدف رفتارهای غیرمنصفانه واقع نمی شوند.

سِسِمی استریت یا خیابان سسمی یک مجموعه تلویزیونی آمریکایی برای بچه ها است که از سال 1969 با محتوای آموزشی و استفاده از ماپت های جیم هنسن، انیمیشن، فیلم های کوتاه، طنز و اشارات فرهنگی روی آنتن می رود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1011

به "توضیح درباره خشونت نژادی به بچه ها با سسمی استریت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیح درباره خشونت نژادی به بچه ها با سسمی استریت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید