در حوزه سوادآموزی تبلیغات نقش اساسی دارد

به گزارش تور کیش، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در سواد آموزی از هنگامی که فعالیت ها برای جذب افراد بی سواد آغاز می گردد تا خاتمه، تبلیغات نقش اساسی دارد.

در حوزه سوادآموزی تبلیغات نقش اساسی دارد

به گزارش از ، غلامرضا دانش فر در نشستی با رئیس و کارشناسان اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه در حوزه سوادآموزی عمده کار روابط عمومی تبلیغات است اضافه کرد: روابط عمومی ای پیروز تر است که بتواند به شیوه ای درست با مخاطبان، افکارعمومی و سازمان ارتباط برقرار کند.

وی با ضروری دانستن اصلاح بعضی شیوه ها در فعالیت روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استان، توضیح داد: از آن جا که فعالیت های تبلغی بخش محسوس کار روابط عمومی می باشد تبلیغات درست و به جا می تواند به روشن شدن افکار عمومی کمک کند.

معاون سواد آموزی استان به دو چالش مهم حوزه سواد آموزی استان اشاره کرد و ادامه داد:کمبود شدید نیروی انسانی کیفی و منابع اعتباری دو مانع جدی برای مبارزه با بی سوادی در استان می باشد.

دانش فر بیان داشت:می توان بر بسکمک از چالش ها و کمبود ها با کمک فعالیت های تبلیغی روابط عمومی، حوزه رسانه ای و صداوسیمای مرکز بوشهر فایق آمد.

وی خواهان جایگزینی نگاه چند جانبه گرایی به جای یک طرفه محوری در خبررسانی روابط عمومی شد و بیان کرد:اگر فعالیت اطلاع رسانی روابط عمومی ها برپایه چند جانبه گرایی با نقش مخاطب، افکار عمومی، کارکنان، مسئولین سازمان و عموم مخاطبان چند سویه باشد می تواند از آسیب ها جلوگیری کند.

معاون سواد آموزی استان با توصیف روابط عمومی به عنوان یک پل ارتباطی مناسب بین مدیریت، کارکنان و عموم مخاطبان یک دستگاه اداری، اضافه کرد:روابط عمومی باید طرح ها، پیشنهاد ها ونظرات مجموعه اداری- کارشناسی را در قالب خبر های تحلیلی برای کمک در تصمیم سازی و تصمیم گیری درست مدیریت عالی دستگاه فرهنگی استان منتقل کند.

دانش فر اضافه کرد: در استان بوشهر به هسته سخت سواد آموزی رسیده ایم، زیرا 3 درصد باقی مانده بی سوادان جزو افراد هستند که به دلیل سن بالا و مسائل شغلی برای باسواد شدن به شدت مقاومت می نمایند.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان نیز در این نشست با سخت توصیف نمودن کار برای با سوادی یک فرد بی سواد، بیان داشت: فعالیت ها در حوزه سوادآموزی بدلیل مخاطبان ناتعیین بسیار سخت از کار در مدارس می باشد.

مجید اجرایی اضافه کرد: در مدارس دانش آموز، کلاس و همه لوازم آموزش مهیا است و کافیست تا معلم برای تدریس در کلاس حاضر گردد؛ حال آن که در سوادآموزی نه سوادآموز تعیین و نه کلاس تعیین است.

وی با بیان اینکه استان ظرفیت های زیادی برای کمک رسانی تبلیغی به حوزه سواد آموزی دارد؛ گفت: صداوسیمای مرکز استان می تواند با تبلیغات صحیح برای روی آوری بی سواد به کلاس های سوادآموزی به طور جدی ورود نماید.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 121

به "در حوزه سوادآموزی تبلیغات نقش اساسی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در حوزه سوادآموزی تبلیغات نقش اساسی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید