طراحی روف گاردن مدرن و معرفی المان های آن با تصاویر زیبا

به گزارش تور کیش، طراحی روف گاردن مدرن از جمله عبارت هایی است که بسیاری به دنبال آن وب سایت های مختلفی را جستجو نموده اند ولی رسیدن به این خواسته ممکن است برای بسیاری از آن ها محقق نشده باشد؛ زیرا تنوع طراحی و سبک دکوراسیون در بسیاری از مقاله به تفکیک آورده نشده است و باعث سردرگمی مخاطب شده است. در این مقاله به معرفی المان های روف گاردن مدرن و معرفی متریال آن پرداخته شده است. در ادامه با ویکی ساختمون همراه باشید.

طراحی روف گاردن مدرن و معرفی المان های آن با تصاویر زیبا

جهت دریافت خدمات اجرای درختان روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

عناصر دکوراتیو برای طراحی روف گاردن مدرن

در ابتدا ضروری است عرض کنم که روف گاردن ها یک طراحی بینابینی از دکوراسیون داخلی و خارجی را طلب می نمایند. ممکن است بعضی از عناصر دکوراسیون داخلی و بعضی از عناصر دکوراسیون خارجی در آن حضور داشته باشند. طراحی روف گاردن تفاوت چندانی با طراحی باغ ها و باغچه های روی زمین ندارند و تنها باید تمهیداتی برای مقاومت اشیا قرار گرفته روی آن در برابر باد در نظر گرفت. در ادامه به طور جزء به جزء به بعضی از عناصر دکوراتیو روف گاردن مدرن پرداخته شده است.

کفپو ش

با توجه به بودجه و شرایط، از کفپوش های مختلفی برای طراحی روف گاردن مدرن و به طور کلی برای تمامی روف گاردن ها استفاده می گردد. چوب، چمن مصنوعی یا طبیعی، سنگ، موزاییک و کفپوش های پلیمری از جمله گزینه های انتخابی هستند. استفاده از سنگ ریزه رودخانه ای در کنار چوب و چمن ترکیبی مدرن و کم هزینه برای کفپوش روف گاردن خواهید داشت. البته گزینه سنگ صیقل خورده یا آجر لعاب دار مات نیز از گزینه های خوب و زیبا هستند که اگر به صورت جزیره ای با چمن به صورت ترکیبی کار گردد، زیبایی کار را دوچندان می نماید. استفاده از کاشی شکسته هم برای تزیین کف روف گاردن مدرن به همراه چمن و دیگر کفپوش ها مانند چوب یا لمینت بسیار مناسب است.

مطلب پیشنهادی: کفپوش روف گاردن : انواع آن+ مزایا و معایب هرکدام

باغچه

گاهی برای طراحی روف گاردن مدرن لازم نیست، متحمل هزینه زیادی بابت کاشت درخت شوید. با اینکه وجود درخت در روف گاردن حال و هوای آن را دگرگون می نماید ولی به جای درخت می توانید از درختچه های کوتاه و گلدان های پر از گل یا از روف گاردن در منطقه ای صحرایی یا ساحلی است می توانید از گلدان های کاکتوس عظیم و ساکولنت های رنگارنگ بهره ببرید.

مطلب پیشنهادی: گیاهان مناسب برای روف گاردن : تجربه بهشت در بام سبز

ناگفته نماند که کاشت درخت در گلدان های عظیم و با عوض کردن خاک آن ها به صورت فصلی ممکن است و می تواند از گزینه های روی میز باشد. تقریباً هر درختی را می توان در گلدان پرورش داد ولی درخت های بی خزان و نخل ها انتخاب های هوشمندانه تری هستند.

مطلب پیشنهادی: نحوه زهکشی روف گاردن برای رشد بهتر گیاهان و خروج آب مازاد

سایبانیا آلاچیق

درذهن بسیاری آلاچیق با عمارت کلاه فرنگی روی سقف تداعی می گردد ولی این نوع آلاچیق هامناسب فضاهای با دکوراسیون سنتی یا معاصر هستند و با مکان های با دکوراسیون مدرن تناسبندارند. بهتر است از آلاچیق های ساده با سقف حصیری، شیشه ای و پارچه ای برای اینفضاها انتخاب کنید و یا به جای آلاچیق از سایبان بهره ببرید. سایبان ها هم مناسبدکوراسیون مدرن هستند و هم از نظر هزینه رنج مناسبی نسبت به آلاچیق دارند.

مبلمان

مبل،جایگاه، میز، سایبان، باربیکیو و بسیاری از وسایل رفاهی در فضای باز جزء مبلمان بهحساب می آیند. ولی در این بخش به دلیل اهمیت بالای این اجزاء به تنهایی بحث شده اندو در بخش حاضر تنها به مبل، جایگاه و میز پرداخته شده است. انواع جایگاه های حصیری،فلزی و چوبی مناسب استفاده در روف گاردن هستند و اگر از آن ها در زیر سایبان یاآلاچیق استفاده می گردد انواع پارچه ای هم جز گزینه های قرار می گیرد. برای طراحیروف گاردن مدرن می توان از انواع جایگاه فلزی یا فرفورژه با طراحی ساده و سبک مدرن،جایگاه و مبل چوبی با تشک و بالش های پارچه ای و جایگاه های حصیری جدید که جنسیپلیمری دارند، استفاده کرد.

آبنمایا استخر

استفادهاز آب برای طراحی روف گاردن مدرن به آبنما و استخر محدود می گردد. برای ساختآبنمایی که با سبک مدرن روف گاردن هماهنگی داشته باشد به انواع دیواری یا انواعدارای سیستم هوشمند ورق آب هستند توجه کنید. اگر در نظر دارید در روف گاردن،استخری بنا کنید از ابتدا باید بدانید که هزینه ساخت استخر در پشت بام بسیاربالاتر از زمین است و شاید نتوان به دلایل ایمنی ساختمان به این مهم دست پیدا کرد.در هر صورت استخرهای پیش ساخته از جمله گزینه های ارزان و سبک هستند. لازم بهیادآوری است که برای نصب و راه اندازی استخر پیش ساخته با ابعاد عظیم در روف گاردنبه نظر و آزمایشات کارشناسی یک مهندس سازه احتیاج است تا مقاومت ساختمان را در برابرباری که استخر پر از آب به آن وارد می نماید را بسنجد.

استفادهاز سنگ

سنگ هایعظیم تراش نخورده از ترکیبات فضایی دکوراسیون فضای باز مدرن هستند و گاهی در طراحیروف گاردن مدرن از صخره سنگی در کنار آبنما و یا به عنوان آتشدان در وسط آلاچیق استفادهمی شوند. سنگ های در ابعاد صخره یا بولدر توانایی آسیب به سازه را دارد پس بهتراست از سنگ های با ابعاد و وزن کمتر استفاده گردد یا از یک مهندس سازه برای تحملبار وارده مشورت گرفته گردد.

باربیکیو

از آن جایی که ایرانیان علاقه زیادی به کباب دارند. مهمانی باربیکیو از جمله لذت ها و بخش مهمی از دورهمی های ایرانیان است. برای این منظور می توان در کنار سایبان یا آلاچیق از یک باربیکیو استفاده کرد. ابعاد و پیشرفته بودن باربیکیو به فضای پشت بام و میزان استفاده ساکنان بستگی دارد. داشتن یک سینک ظرفشویی و یک دستگاه خنک نماینده نوشیدنی در کنار باربیکیو می تواند، مهمانی های کبابی را دلپذیرتر کند.

المان هایدکوراتیو

از جمله المان های دکوراتیو در روف گاردن ها را می توان آبنما، مجسمه ها و گلدان ها دانست. آبنما به دلیل گستردگی و ارتباط آن با دیگر عناصر آبی مانند استخر جداگانه مورد آنالیز قرار گرفتند. در این جا تنها به مجسمه و گلدان ها پرداخته می گردد.

مطلب پیشنهادی: اجرای روف گاردن ، راهنمای مرحله به مرحله ساخت روف گاردن

گاهیایجاد و طراحی یک روف گاردن مدرن آن قدرها هم سخت و هزینه بر نیست. با داشتن فضاییمانند جایگاه های پایه بلند چوبی و فلزی به همراه میز می تواند برای صرف صبحانه یاعصرانه کفایت کند. گذاشتن گلدان های پر از گل در لبه پشت بام، یا در گوشه ای دیواردر پناه سایه نیز برای طراحی روف گاردن بیش از یک درخت افرای پرهیبت، جذابیت دارد.

در روف گاردن هایی که جنبه تجاری دارند مانند رستوران و کافه ها، برای زیباتر شدن و به اصطلاح رمانتیک شدن فضا در کنار گل ها و گیاهان از مجسمه و المان هایی دکوراتیو دست ساز نیز بهره برده می گردد. با توجه به حضور درختان و گیاهان سبز، نیمکت ها و جایگاه ها ممکن است جای مجسمه ها نیز احساس گردد.

نورپردازی

در مقوله دکوراسیون فضای باز، نورپردازی جنبه ای جدی و حرفه ای دارد؛ اما در کنار جدی بودن می تواند ساده و کم هزینه نیز باشد. نورپردازی روف گاردن نیز مانند تمامی فضاهای باز طراحی می گردد. برای طراحی نورپردازی روف گاردن مدرن می تواند از ایده های ساده مانند ریسه چراغ ها و یا از نورپردازی های حرفه ای تر مانند المان های نوری زمین و دیواری بهره برد. ترکیبی از شیشه، فلز (ترجیحاً استیل) و چوب برای چراغ ها مناسب است.

سخن آخر

طراحی روف گاردن مدرن با توجه گرایش مردم به سمت دکوراسیون مدرن بسیار پرطرفدار و محبوب شده است. اگر دارای فضای کمی هستید و می خواهید از این فضا برای گذراندن یک بعد ازظهر لذت ببرید می توانید از ایده های این مقاله بهره ببرید و روف گاردن مدرن دنج خود را بسازید. ولی اگر طراحی روف گاردنی برای یک فضای عظیم مانند پشت بام برج های مسکونی و ساختمان های عظیم تجاری و اداری را مد نظر دارید بهتر است با یک گروه طراحی و سازنده روف گاردن پیدا نمایید و کار را به کاردان بسپارید.

منبع: ویکی ساختمان
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 849

به "طراحی روف گاردن مدرن و معرفی المان های آن با تصاویر زیبا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی روف گاردن مدرن و معرفی المان های آن با تصاویر زیبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید