طرح جدید دولت انگلیس برای مقابله با چاقی

به گزارش تور کیش، دولت انگلیس در یک برنامه پیشنهادی به منظور مقابله با چاقی در نظر دارد از این پس قرار دادن مواد غذایی و تنقلات ناسالم در قسمت صندوق سوپرمارکت ها را ممنوع کند.

طرح جدید دولت انگلیس برای مقابله با چاقی

به گزارش خبرنگاران، به عنوان بخشی از اقدامات پیشنهادی دولت انگلیس برای مقابله با چاقی، سوپرمارکت های این کشور از قرار دادن و به نمایش گذاشتن مواد غذایی و نوشیدنی های ناسالم در قسمت صندوق یا ارائه محصول رایگان در ازای خرید این خوراکی ها منع خواهند شد.

اعلام این محدودیت های برنامه ریزی شده مورد استقبال فعالان حوزه سلامت به عنوان اولین قدم جسورانه دولت انگلیس برای مقابله با چاقی نهاده شد.

همچنین این محدودیت ها در دیگر بخش های فروشگاه ها همچون قسمت ورودی یا انتهای راهروها که در افزایش فروش محصولات موثر هستند، اعمال خواهد شد.

قوانین مشابه برای وبسایت ها نیز اعمال خواهد شد که بر اساس آن قرار دادن لینک فروش مواد غذایی ناسالم در قسمت هایی همچون صفحه اصلی یا صفحه پرداخت ممنوع می گردد.

رستوران ها نیز دیگر اجازه نخواهند داشت برای بار دوم نوشیدنی های حاوی قند را به طور رایگان در اختیار مشتریان قرار دهند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه گاردین، با این حال این محدودیت ها تا آوریل 2022 لازم الاجرا نخواهند بود و اجرای آنها ابتدا مشروط به طی شدن مراحل مشاوره ای خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1378

به "طرح جدید دولت انگلیس برای مقابله با چاقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح جدید دولت انگلیس برای مقابله با چاقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید