عقد موقت دختر بچه 10 ساله با پسر 22 ساله باطل شد، اعلام جرم علیه زوج، ولی زوجه و عاقد

رئیس دادگستری شهرستان بهمئی از ابطال عقد موقت دختر 10 ساله با پسر 22 ساله در این شهرستان اطلاع داد.

عقد موقت دختر بچه 10 ساله با پسر 22 ساله باطل شد، اعلام جرم علیه زوج، ولی زوجه و عاقد

به گزارش ، حسن نگین تاجی رئیس دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در پی انتشار فیلمی از عقد دختربچه حدود 9 سال برای مرد حدود 22 ساله در شبکه های اجتماعی به محض اطلاع اقدامات لازم انجام شد.

نگین تاجی اضافه کرد: پس از شنیدن این موضوع طرفین شناسایی و از خانواده های دو طرف و عاقد دعوت نموده ایم، سپس اظهارات پدر دختر، پسر، دختر و عاقد را شنیدیم.

او گفت: سن دختر براساس کپی شناسنامه ارائه شده 11 سال می گردد و پسر نیز 22 سال دارد.

ماجرای عقد دختربچه 9 ساله با جوان 20 ساله

نگین تاجی اضافه کرد: انگیزه این اقدام صرفا به خاطر ایجاد محرمیت با عقد موقت، شناخت بیشتر و رفت و آمد زوج با خانواده زوجه جهت جلوگیری از بعضی مسائل و مسائل شرعی بوده است تا اینکه پس از گذشت 6 سال اقدام به عقد رسمی و ازدواج نمایند.

او گفت: احساس نموده ایم دختر در این سن آگاهی پایینی دارد و مصلحت نیست عقد موقت هم باشد، ولی زوجه مهریه تعیین شده را بذل نموده (بخشیده است) و زوج مدت باقی مانده عقد را (عقد دو ساله بود) بذل کند؛ بنابراین عقد منتفی و منحل شد تا در زمان مقتضی با اخذ مجوز از دادگاه اقدام به ازدواج رسمی نمایند.

رئیس دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: طرفین این مساله را پذیرفتند و با رضایت طرفین عقد موقت از بین رفت. با توجه به اینکه مطابق ماده 50 قانون حمایت از خانواده - مربوط به سال 1391- اقدام زوج، ولی زوجه و عاقد جرم بوده، جهت برخورد قضایی متناسب به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهمئی و دادسرای ویژه روحانیت اعلام جرم شده است.

دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد به نمایندگی از قوه قضائیه همانطوری که مدافع حقوق عامه است، حقوق اطفال را به شدت رصد و مورد حمایت قرار می دهد و از این به بعد در صورت مشاهده چنین مواردی که مخالف مقررات حقوق کودک و خانواده باشد، طبق قانون برخورد خواهد شد.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 308

به "عقد موقت دختر بچه 10 ساله با پسر 22 ساله باطل شد، اعلام جرم علیه زوج، ولی زوجه و عاقد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقد موقت دختر بچه 10 ساله با پسر 22 ساله باطل شد، اعلام جرم علیه زوج، ولی زوجه و عاقد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید