معنی نمادهای روی داشبورد چیست؟

به گزارش تور کیش، تهران (پانا) - نماد و نشانه هایی روی داشبورد پشت فرمان خودرو وجود دارد که روشن شدن هریک از آن ها هشداری برای راننده است.

معنی نمادهای روی داشبورد چیست؟

به گزارش خبرنگاران، برای رانندگان و افرادی که از خودرو استفاده می نمایند شاید جالب باشد که معنی و مفهوم نماد هایی که در نشانگر داشبورد پشت فرمان وجود دارد، را بدانند. بعضی از این نماد ها در مواقع خاصی روشن می شوند و این روشن شدن برای هشدار دادن کمبود بنزین یا وجود مسائل دیگر در خودرو است.

در ادامه این خبر تفسیری از بعضی این نماد ها را می خوانید:

اولین نماد، نمادی است که به شکل موتور در می آید و بیشتر اوقات به رنگ زرد روشن می گردد. اغلب رانندگان از روشن شدن این نماد متنفر هستند، چون هشدار مسئله ای عظیم و جدی در موتور را می دهد. اگر این نماد روشن شد، به هیچ وجه نباید آن را نادیده گرفت، حتی اگر راننده متوجه وجود خرابی جدی موتور نگردد.

نماد دوم مربوط به باتری است که بیشتر به رنگ قرمز روشن می گردد و تشخیص آن در داخل نماد های نشانگر های اتومبیل آسان است، چون شبیه به شکل باتری طراحی شده و قطب منفی و مثبت هم دارد.

سومین نماد در فهرست نماد دمای خنک نماینده است که به شکل یک نشانگر دماسنج عمودی طراحی شده و اغلب با رنگ آبی روشن می گردد. این نماد زمانی روشن می گردد که دما در زیر درب جلو بسیار زیاد باشد و این اتفاق هم به دلایل مختلفی از جمله شکستگی پمپ آب رادیاتور سطح پایین خنک نماینده رادیاتور است.

نماد چهارم، نماد دمای انتقال است. این نماد به شکل دماسنج احاطه شده به وسیله یک چرخ دنده ظاهر شده و اغلب به رنگ زرد روشن می گردد تا راننده را از گرم شدن بیش از حد سیستم انتقال در هنگام رانندگی مطلع کند.

نماد پنجم یک نماد هشدار دهنده در برابر فشار زیاد روغن در خودرو است و شبیه فانوس طراحی شده است. این نماد در صورت احتیاج به بالا بردن سطح ماشین به راننده هشدار می دهد.

نماد ششم نمادی است که به طور کلی سیستم نظارت بر فشار در خودرو را نشان می دهد و اگر در فشار زیاد یا خیلی کم کار کند، راننده را از اندازه فشار در لاستیک های اتومبیل مطلع می نماید.

نماد بعدی بیانگر نظارت بر سیستم ترمز خودرو است و راننده را از بروز هرگونه نقص در سیستم ترمز هنگام رانندگی مطلع می نماید.

سه علامت آخر این فهرست در بین نماد های هشدار دهنده در صفحه شاخص های خودرو محبوب ترین هستند. اولین علامت از سمت چپ نماد آغاز حرکت مایع شیشه جلوی اتومبیل، نماد بعدی هشدار باز بودن درب خودرو و نماد آخر هم مربوط به کم بودن بنزین است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 شهریور 1400 بروزرسانی: 12 شهریور 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1741

به "معنی نمادهای روی داشبورد چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معنی نمادهای روی داشبورد چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید