هشدار هواشناسی نسبت به تلاطم خلیج فارس و دریای عمان

به گزارش تور کیش، سازمان هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس و دریای عمان هشدار دادو

هشدار هواشناسی نسبت به تلاطم خلیج فارس و دریای عمان

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش تور کیش سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: افزایش ارتفاع موج بین یک تا دو متر اواخر وقت فردا (15 مردادماه) برای شمال و مرکز خلیج فارس، پنجشنبه و آدینه (16 و 17 مردادماه) برای مرکز و شرق خلیج فارس و شنبه (18 مردادماه) برای مرکز و شرق خلیج فارس و تنگه هرمز پیش بینی می گردد.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی پاره شدن تورهای صیادی، غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک پیش بینی و نسبت به ممانعت از هرگونه تردد قایقهای سبک و تفریحی، شنا کردن و فعالیت شیلاتی توصیه می گردد.

در ادامه این هشدار آمده است: از اواخر وقت آدینه (17 مردادماه) افزایش ارتفاع موج بین دو تا چهار متر در دریای عمان (به ویژه مناطق شرقی) تا چهارشنبه (22 مردادماه) پیش بینی می گردد. در این شرایط جوی احتمال پاره شدن تورهای صیادی و غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک و آسیب دیدن شناورهای سنگین و عظیم وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی محدودیت در تردد قایق های سبک و تفریحی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی و محدود کردن انجام فعالیت های پشتیبانی صنایع فراساحل را توصیه می نماید.

به گزارش تور کیش، زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می نماید به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1013

به "هشدار هواشناسی نسبت به تلاطم خلیج فارس و دریای عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به تلاطم خلیج فارس و دریای عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید