اخبار اقتصادی

زمان رفع ممنوعیت های تجاری میان ایران و افغانستان فرا رسیده است

رئیس اتاق تجارت و صنایع استان غزنی افغانستان گفت: برخی فعالیت ها در زمینه رفع بسیاری از موانع در راستا تجارت ایران و افغانستان مانند انتقال ارز از طریق صرافی ها، مسائل گمرکی، اخذ مجوز اقامت ها و ویزا، که از اتاق کرمان آغاز شده، در گسترش روابط تجاری دو...

7 بهمن 1399

رویترز: آمریکا ظرف روزهای آینده یک نهاد نظامی ترکیه را تحریم می نماید

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع مطلع در کاخ سفید گزارش داد که دولت آمریکا میخواهد یک نهاد نظامی بلندپایه ترکیه ای را در ارتباط با خرید سامانه های دفاع موشکی اس 400 از روسیه تحریم کند.

6 بهمن 1399

خط کشتیرانی لاینر از چابهار به پاکستان مورد استفاده دو طرف قرار گیرد

تهران (پانا) - وزیر راه و شهرسازی گفت که خط کشتیرانی لاینر از چابهار به کشور پاکستان نیز می تواند از برنامه های مهم 2 کشور باشد و مورد استفاده دو طرف قرار گیرد.

5 بهمن 1399

مصوبه تخفیف صددرصدی صورتحساب آب و فاضلاب مشترکان کم مصرف ابلاغ شد

معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیأت وزیران با هدف بهینه سازی مصرف آب و تشویق مشترکان کم مصرف خانگی را به وزارت نیرو، وزارت امور مالی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.

4 بهمن 1399

جمهوری آذربایجان مرز زمینی خود را به روی روسیه می بندد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، سفارت جمهوری آذربایجان در روسیه بیان نمود: به دلیل افزایش شدید موارد ابتلا به کووید -19 در روسیه و آذربایجان و برقراری تدابیر سختگیرانه قرنطینه در جمهوری آذربایجان، مرز زمینی میان فدراسیون روسیه (جمهوری داغستان) و جمهوری...

3 بهمن 1399

اسلامی: مصوبه 3500 میلیارد تومانی حمایت از ناوگان عمومی جادهای در دوران کرونا اجرا شد

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به رشد 9.7 درصدی حمل کالا از اسفند 98 تا امروز نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: تسهیلات 3 هزار و 500 میلیارد تومانی حمایت از ناوگان عمومی جاده ای در دوران شیوع کرونا، محقق شد.

1 بهمن 1399

بهترین شهرهای جهان برای خرید

آیا از رفتن به مراکز خرید همیشگی، بوتیک ها و فروشگاه های تکراری خسته شده اید؟ خب! واقعیت این است که ما هم از این همه تکرار خسته شده بودیم به همین دلیل، به سراغ بهترین مراکز خرید در سراسر جهان رفتیم تا ببینیم در جاهای دیگر جهان بازارها چگونه هستند و کجاها...

1 بهمن 1399

تلاش کمیته امداد برای حل مسائل مناطق دورافتاده، تقبل 50 درصد هزینه خدمترسانی به خانوارهای نیازمند

مرتضی بختیاری گفت: طبق توافقات بنا شده تا بودجه قابل توجهی برای تامین آب آشامیدنی مناطقی از سیستان و بلوچستان توسط بنیاد مستضعفان به وزارت نیرو داده شود.

1 بهمن 1399

دانشگاه صنعتی نوشیروانی بیش از 1139 میلیارد ریال بودجه دریافت میکند

بر اساس بودجه تقدیمی دولت به مجلس شورای اسلامی، بودجه دانشگاه صنعتی نوشیروانی برابر با مبلغ 1 هزار و 139 میلیارد و 981 میلیون ریال است.

28 دی 1399

تبرئه 20 سازمان فعال حقوق بشری در مصر

دستگاه قضایی مصر در آستانه سفر رئیس جمهوری این کشور به فرانسه پرونده 20 سازمان حقوق بشری را که به دریافت غیر قانونی بودجه خارجی متهم شده بودند، مختومه و این سازمان ها را تبرئه کرد.

27 دی 1399

یک عرضه اولیه در راه بورس

خبرنگاران : تعداد 420 میلیون سهم معادل 12 درصد از سهام شرکت پتروشیمی بوعلی سینا عرضه خواهد شد.

19 دی 1399

در جریان عرضه های اولیه این هفته به هر کد چند سهم اختصاص یافت ؟

در هفته ای که گذشت دو نماد وکبهمن و بوعلی عرضه اولیه شدند

18 دی 1399

اختصاص 1700 میلیارد تومان برای اجرای قانون حمایت از معلولان

تهران (پانا) - رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت اعتبار اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت طبق لایحه بودجه دولت به 1700 میلیارد تومان در سال 1400 رسیده است.

17 دی 1399

عرضه انسولین با کارت ملی؛ سهمیه متخلفان حذف می گردد

تهران (پانا) - مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه اخیرا عرضه انسولین با ثبت کد ملی بیمار به همراه UID دارو در سامانه تیتک صورت می گیرد، گفت با این روش دارو تنها در اختیار بیماران قرار گرفته و نشت دارو به حداقل می رسد.

14 دی 1399

تهدید تازه ترامپ

خبرنگاران : دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرد لایحه دفاعی را وتو خواهد نمود مگر این که کنگره مصونیت رسانه های اجتماعی را به موجب قانونی که از آنها در برابر محتواهای منتشر شده حمایت می نماید، لغو کند.

13 دی 1399

حذف معافیت های مالیاتی بخش کشاورزی منتفی شد

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون از منتفی شدن موضوع حذف معافیت اقتصادیاتی بخش کشاورزی در کمیسیون اقتصادی دولت خبر داد. چندی پیش اعضای کمیسیون اقتصاد دولت در بررسی لایحه اصلاح قانون اقتصادیات های مستقیم، تصمیم گرفته بودند تمامی معافیت های اقتصادیاتی...

12 دی 1399

برای انتخاب هدیه ایده آل برای عید به این نکات توجه کنید

هدیه ایده آل برای هر فرد معنای متفاوتی دارد. برای یکی کتاب و برای دیگری یک وسیله الکترونیکی جذاب تر است. با توجه به علایق و بودجه خود حرکت کنید و پیشنهادات زیر را جدی بگیرید. ایده بدهید و با توجه به شخصیت هر فرد حرکت کنید.

12 دی 1399

خبرنگاران بنز قاچاق در یزد توقیف و متهم بیش از هفت میلیارد ریال جریمه محکوم شد

یزد- خبرنگاران- مدیرکل تعزیرات حکومتی یزد گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان هنگام کنترل مسیرهای حوزه استحفاظی به یک دستگاه مرسدس بنز با پلاک مخدوش مشکوک شدند که بعد از تشکیل پرونده و رسیدگی موضوع ، علاوه بر توقیف خودرو متهم به هفت میلیارد و 700 میلیون...

10 دی 1399

سهامداران بورس در تله اخبار پرهیجان

خواندن خبر ها به سهامداران یاری می نماید تا بهترین تصمیم را برای خرید یا فروش سهام بگیرند. قاعده ای که بعضا به اشتباه استفاده می گردد و نتیجه معکوس می دهد. به خصوص زمانی که سهامداران به اخبار غیرقطعی اعتماد می نمایند. نمونه شاخص آن اعتماد به خبر های پیشتازی...

7 دی 1399

مرکل: اروپا به توافق تجاری با انگلیس به هر قیمتی احتیاج ندارد

صدر اعظم آلمان با تاکید بر لزوم دستیابی به توافقی تجاری با لندن در مذاکرات برگزیت در عین حال توافق با انگلیس به هر قیمتی را رد کرد.

7 دی 1399
تعداد: (374)