آژیر قرمز در شبه جزیره کره؛ کاخ آبی هم یک موشک بالستیک آزمایش کرد

به گزارش تور کیش، کره جنوبی در واکنش به آزمایش موشکی کره شمالی دست به آزمایش یک موشک بالستیک با قابلیت پرتاب از زیردریایی زد و بدین ترتیب تنش در شبه جزیره کره وارد مرحله ای نو شد.

آژیر قرمز در شبه جزیره کره؛ کاخ آبی هم یک موشک بالستیک آزمایش کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، کره جنوبی امروز (چهارشنبه) یک موشک بالستیک با قابلیت پرتاب از زیردریایی را به طور موفقیت آمیز آزمایش کرد و اولین کشور بدون تسلیحات هسته ای شد که باتوجه به کوشش برای تقابل با تهدیدات فزاینده کره شمالی چنین سامانه ای را ایجاد نموده است.

این آزمایش موشکی کره جنوبی در روزی انجام شد که کره شمالی چندین موشک بالستیک را از سواحل شرقی خود شلیک کرد. چندین روز قبل هم پیونگ یانگ اقدام به شلیک آزمایشی یک موشک کروز دوربرد نموده بود.

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی گفت که مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی در پرتاب این موشک بالستیک از زیردریایی تازه 3 هزار تنی کلاس دوسان آن چانگ هو که ماه گذشته فعالیت خود را شروع کرد حضور داشت.

مقامات سئول اعلام نموده اند که کره شمالی چندین موشک بالستیک در سالهای اخیر رونمایی نموده و درحال ساخت یک زیردریایی برای استقرار این موشکها بر روی آنهاست.

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی در بیانیه ای گفت: در اختیار داشتن یک موشک بالستیک با قابلیت پرتاب از زیردریایی معنای زیادی در تضمین بازدارندگی در برابر تهدیدات چندوجهی داشته و انتظار می رود که نقش کلیدی در ایجاد توانمندی بازدارندگی و صلح در شبه جزیره کره ایفا نماید.

دفتر مون جائه این بعلاوه از دستاوردهای ارتش این کشور در ساخت موشک های دیگری مانند موشک های کروز فراصوت و یک موشک بالستیک تازه اطلاع داد که قابلیت مقابله با حملات متقابل را خواهد داشت.

بیانیه امروز دولت کره جنوبی به این معناست که این کشور میخواهد با به نمایش گذاشتن توانمندی های خود همزمان با آزمایشات موشکی همسایه شمالی به نوعی قدرت نمایی کند. این نمایش قدرت در شبه جزیره کره در روزهای اخیر به تشدید تنش در این منطقه منجر شده وبه نظر موضوع مذاکرات هسته ای کره شمالی و آمریکا که پیش از این هم بسیار کم رنگ شده بود، تحت الشعاع قرار خواهد داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1758

به "آژیر قرمز در شبه جزیره کره؛ کاخ آبی هم یک موشک بالستیک آزمایش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژیر قرمز در شبه جزیره کره؛ کاخ آبی هم یک موشک بالستیک آزمایش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید