ارتش سوریه مانع از عبور کاروان آمریکایی در حومه تل تمر شد، عقب نشینی تروریست ها از سراقب

به گزارش تور کیش، ارتش سوریه جاده بین المللی حلب- سراقب در حومه شرقی ادلب را قطع کرد و با سیطره بر روستای قیراط در جنوب این شهر، محاصره تروریست ها را تنگ تر کرد.

ارتش سوریه مانع از عبور کاروان آمریکایی در حومه تل تمر شد، عقب نشینی تروریست ها از سراقب

به گزارش گروه بین الملل تور کیش به نقل از المیادین، ارتش سوریه، عصر دیروز جاده بین المللی حلب- سراقب در حومه شرقی ادلب را قطع و محاصره تروریست ها را بعد از سیطره روستای قیراط در شمال این شهر تنگ تر کرد.

ارتش سوریه ساعاتی پیش از این پیشروی، شهر سراقب را از 3 محور شرقی، جنوبی و غربی محاصره نموده بود.

مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه- وابسته به معارضان- اظهار داشت که نیروهای دولتی وارد سراقب شده و گروه های مسلح نیز از این شهر عقب نشینی نموده اند.

شهر سراقب محل تلاقی جاده های ام4 و ام5 است که شهرهای دمشق و لاذقیه را به شهر حلب متصل می سازد.

طبق این گزارش، ارتش سوریه روز گذشته روستاهای الزمار و جزرایا در حومه جنوبی ادلب را آزاد کرد و کنترل نل الشیخ منصور، سلامین و الرصافه در جنوب شرقی سراقب در حومه شرقی ادلب را در دست گرفت.

ارتش سوریه همچنین منطقه الدویر در شمال شهر سراقب را تحت کنترل درآورد. ارتش سوریه همچنین خطوط امدادرسانی تروریست ها از حومه جنوبی حلب را قطع کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ارتش سوریه از زمان آغاز عملیات در ادلب در 24 ژانویه گذشته تا به امروز بر 90 منطقه مسلط شده است.

از سوی دیگر، یک منبع نظامی روز گذشته به تلویزیون المیادین اطلاع داد که ایست بازرسی متعلق به ارتش سوریه در شهرک تل شامیران واقع در حومه جنوب غربی تل تمر یک کاروان آمریکایی، که کوشش می کرد به سمت مناطق تحت استقرار ارتش سوریه در جنوب جاده بین اللمی حلب- الحسکه(بزرگراه ام 4 حرکت کند را متوقف کرد.

این منبع توضیح داد، عناصر و افسران آمریکایی کوشش می کردند از پاسگاه ارتش در حومه تل تمر عبور نمایند ولی افراد این پاسگاه مانع از عبور آنها به منطقه ای شدند که یگان های ارتش در آن مستقر هستند.

پیش از این، نقاط و ایست های بازرسی ارتش سوریه در حومه تل تمر و در امتداد جاده بین المللی، مانع از عبور گشت های آمریکایی از مناطقی شدند که یگان های ارتش به موجب توافق سوچی میان آنکارا و مسکو، در آنجا مستقر شده اند.

در سایه کوشش های نیروهای آمریکایی برای تثبیت نفوذشان در تل تمر، این شهرک شاهد تنش میان آمریکا و روسیه است به رغم این که ارتش سوریه در آنجا مستقر و مراکز نظارت روسیه در آن ایجاد شده است.

در همین حال، جیمز جفری فرستاده ویژه آمریکا در امور سوریه نگرانی عمیق واشنگتن را از تداوم پیشروی های ارتش سوریه در ادلب، که با پشتیبانی روسیه انجام می گردد، ابراز و اعلام نمود که روسیه کوشش می نماید حضور آمریکا در این منطقه را به چالش بکشد.

جفری به تور کیش گفت: می بینیم نه تنها روس ها بلکه ایرانی ها و حزب الله نیز فعالانه در حمایت از حمله سوریه مشارکت می نمایند.

وی تأکید کرد: یکی از نگرانی های واشنگتن این است که آیا این حمله بر سیطره بر جاده های استراتژیک ام 4 و ام 5 محدود خواهد شد یا اینکه فراتر از آن را نیز شامل خواهد شد تا کنترل شهر ادلب را در دست بگیرند... . ما نمی دانیم این حمله فقط با هدف رسیدن به جاده ام 4 و ام 5 انجام می گردد و یا اینکه فراتر از آن نیز ادامه خواهد یافت.

به همین دلیل، شورای امنیت سازمان ملل متحد میخواهد در جلسه ای که امروز- پنجشنبه- برگزار خواهد شد به بحث درباره اوضاع استان ادلب سوریه بپردازد.

ادلب، آخرین منطقه بزرگ در سوریه محسوب می گردد که همچنان تحت کنترل تروریست ها، بخصوص گروه های مرتبط با شبکه القاعده است. این تروریست ها عموما از سوی ترکیه حمایت می شوند.

آمریکا، فرانسه و انگلیس خواهان برگزاری این نشست شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 755

به "ارتش سوریه مانع از عبور کاروان آمریکایی در حومه تل تمر شد، عقب نشینی تروریست ها از سراقب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش سوریه مانع از عبور کاروان آمریکایی در حومه تل تمر شد، عقب نشینی تروریست ها از سراقب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید