اطلاعات تکاندهنده از گروگانگیر قمی

به گزارش تور کیش، ظهر 22 آذرماه، در انتهای بلوار بعثت شهرک فاطمیه قم خبر یک گروگان گیری به سرعت در صدر اخبار حوادث نهاده شد. اتوبوسی بین شهری با مسافرانش توسط مردی 28 ساله گروگان گرفته شده بود، اما این مرد در پرونده اش دو قتل و یک گوش بری دارد. مردی که وقتی پای بازسازی صحنه گروگان گیری می رود در گفت وگویی که با خبرنگار صدا و سیمای قم دارد از انگیزه قتل هایش می گوید.

اطلاعات تکاندهنده از گروگانگیر قمی

به گزارش روزنامه هفت صبح، علت قتل همسر برادرش و زنی در تهران، ذهن ها را به یاد سعید حنایی، قاتل سریالی زن ها در مشهد می اندازد که برای جلوگیری از فساد و ارشاد دست به قتل زده بود. این جوان 28 ساله درباره قتل همسر برادرش و فرایند ماجرا می گوید به بهانه خرید مایحتاج زندگی، حدود یک ماه پیش همسر برادرش را سوار نموده بعد از ساعتی به بلوار فردوسی می رسند که مکانی نسبتا خلوت است بحث شان بالا می گیرد اسلحه را نشانه می گیرد و او را می کشد.

متهم در مصاحبه با خبرنگارصدا و سیمای قم می گوید: حرف هایم را به او گفتم، اما متاسفانه بی فایده بود، گفت دوست دارم آزاد باشم منم وقتی دیدم فایده ندارد مجبور شدم بزنمش دیگر، همین!، اما این فرد تا چند روز قبل از گروگانگیری اتوبوس، متواری بوده و به تهران می آید. این بار زنی 45 ساله را با همان اسلحه به قتل می رساند و می گوید خانه مناسبی نداشته است.

خبرنگار صدا و سیمای قم می گوید: خودت قاضی شدی و حکم دادی؟! متهم می گوید: آره دیگه! انگار طبیعی است خودش تصمیم بگیرد و آدم بکشد. این فرد دوباره به قم بازمی گردد. روز 22آذرماه حوالی ظهر، در شهرک فاطمیه سوار اتوبوس می گردد. راننده اتوبوس می گوید او سوار شد و بعد سلاح گرم بیرون کشید. این متهم در تماس با پلیس می گوید: اسلحه دارد و می خواهد خانواده اش را ببیند. می گوید: آن ها که بچه به بغل داشتند، پیرزن، پیرمرد و کم سن ها را پیاده کردم. پلیس خانواده اش را هم به سر صحنه گروگان گیری می آورد.

این فرد می گوید: کاری با گرو گان ها نداشتم، اگر خانواده ام را هم نمی دیدم به سمت بیابان فرار می کردم.، اما او دوسال پیش هم گوش یک نوجوان 12 ساله را، چون خواهرش همسر او نشده بود به پارک می برد و می بُرد. دوسال برای همین جرم در زندان بوده است. وقتی خبرنگار به این موضوع اشاره می نماید؛ می گوید: نصفه، کامل نه! منظورش این است گوش بچه را کامل نبریده است! در عکس ها و فیلم ها روی گردنش و دستش جای چاقو است و پشت دستش خالکوبی است شاید سوغات درگیری در زندان است شاید هم بیرون از زندان.

حکم محاربه

اما درباره اقدام این فرد دادستان قم تاکید می نماید: این جرائم از جمله جرائم خشن است که به نظم و التزام عمومی جامعه لطمه می زند. ما برای متهم حکم محاربه که سنگین ترین عنوان است و مجازات اعدام دارد در نظر گرفتیم و به متهم تفهیم شده است. از سوی دیگر ماجرا، هفت صبح با سرهنگ مهرداد حاجی زاده، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم تماس می گیرد و درباره این که آیا واقعا این فرد علت قتل هایش به دلیل ارشاد این دو زن بوده می پرسد.

اما به گفته این مقام مسئول این که قتل ها انجام شده درست است، اما او اعترافات این فرد را که گفت وگویش با صدا و سیمای قم پخش شد و علت قتل همسر برادرش را ادامه دادن به آزاد بودن سبک زندگی و قتل زن 45 ساله تهرانی را مناسب نبودن محیط خانه اش تشخیص داده بود، تایید نکرد و به گفته حاجی زاده هفته آینده جزئیات بیشتر این ماجرا اعلام خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1341

به "اطلاعات تکاندهنده از گروگانگیر قمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات تکاندهنده از گروگانگیر قمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید