امام رضا(ع)به خادمان زائران خود توجه ویژه ای دارد

به گزارش تور کیش، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: شما خادمان جزو برگزیدگان و افرادی هستید که امام رضا(ع) به شما توجه ویژه ای دارد و فرصت خاصی مهیا کرده تا در سیل معنویت قرار گیرید.

امام رضا(ع)به خادمان زائران خود توجه ویژه ای دارد

به گزارش خبرنگاران، احسان اصولی امروز در همایش شوق خدمت که در تالار شهر مشهد، برگزار گشت، اظهار کرد: همه افرادی که در شهر مشهد ساکن هستیم و افتخار مجاورت بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) را داریم، در طول سال بر خوان نعمت نشستیم و برکات معنوی و مادی بی شماری را که از این سفره برپاشده، برداشت می کنیم.

وی بیان نمود: در طول سال در چند مناسبت عاشقان و دلدادگان به اهل بیت به ویژه علاقه مندان و شیعیان حضرت رضا(ع) به طور ویژه و خاص به مشهد مشرف می شوند و شهر ما را متبرک به نور خود کرده و توفیق بیشتری را ایجاد می کنند. ایام میلاد امام رضا(ع)، ایام نوروز و طول تابستان از جمله این ایام است اما یک مناسبت، ویژگی و شرایط و حس و حال خاص و متفاوتی دارد و آن نیز ایام پایانی ماه صفر و ایام منتهی به روز شهادت امام رضا(ع) است. این اوج عشق و علاقه و حضور بوده و برای ما خدمت را در طول سال مهیا می کند.

اصولی خطاب به خادمان افتخاری زائران پیاده امام رضا، گفت: شما خادمان هر روز به زائر امام رضا(ع) خدمت می کنید، اما این ایام ویژگی و حس و حال خاصی دارد و این حس و حال خاص همیشه از دوران کودکی برای ما باقی مانده و می دانیم این ایام، ایام ویژه ای است. بخش عمده ای از زائرانی که به شهر می آیند، به شکل معمول مشرف می شوند، اما سال هاست عده ای به شوق زیارت به شکل پیاده به مشهد می آیند و این هموار کردن رنج سفر بر خود و طی کردن طول جهت محل سکونت تا بارگاه منور رضوی، ویژگی خاصی به این پیاده روی می دهد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد، اضافه نمود: زائر با زائر برای ما فرقی ندارد، همه زائر امام رضا(ع) هستند، اما زائری که طی طریق کرده، رنج جهت را بر خود هموار می کند و خود را در این ایام به مشهد می رساند. در طول جهت، پردازشی روی او اتفاق افتاده و خلوصی شکل می گیرد، انتظار و خلوت با خود از این زائر ویژگی هایی می سازد که برای ما خادمان خدمت به این زائر توفیق مضاعفی است. این اتفاق سالی یک بار رخ می دهد و مانند اقیانوسی از معنویت و برکت است که هر کس به قدر و توان خود تلاش می کند در این ایام از این سیل معنویت و شوق در شهر برداشت کند.

وی خطاب به خادمان افتخاری زائران پیاده امام رضا(ع)، گفت: شما خادمان جزو برگزیدگان و افرادی هستید که امام رضا(ع) به شما توجه ویژه ای دارد و فرصت خاصی مهیا کرده تا در سیل معنویت قرار گیرید و برداشت مطلوب و مطبوع کنید. در ایامی که خدمت می کنید بسیار پیش می آید حسی به وجود آید و اتصالی برقرار شود، به یاد همه باشید تا این برکت در طول سال ساری و جاری باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 482

به "امام رضا(ع)به خادمان زائران خود توجه ویژه ای دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امام رضا(ع)به خادمان زائران خود توجه ویژه ای دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید