اکران خطر در جوادیه

به گزارش تور کیش، با اعلام یکی از شهروندان مبنی بر ریزش بخشی از سقف سینما توسکا، نیروهای ایستگاه90 آتش نشانی به سرعت به محل حادثه مراجعه کردند و با همکاری مسئولان شهرداری منطقه16، اقدام های اولیه برای جلوگیری از بروز حادثه انجام شد، اما خطر همچنان وجود دارد.

اکران خطر در جوادیه

خبرنگاران / رضا نیکنام: رئیس ایستگاه90 آتش نشانی درباره حادثه ریزش بخشی از سقف سینما توسکا می گوید: به وسیله ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی آگاه شدیم که شهروندی هنگام عبور از خیابان دشت آزادگان متوجه ریزش بخشی از سقف سینما توسکا شده است. به همین دلیل آتش نشانان ایستگاه90 در اسرع وقت در محل حادثه حضور پیدا کردند و جوانب حادثه را مورد ارزیابی قرار دادند.

امیرحسین ورمرزیار اضافه می نماید: با آنالیز های اجرا شده معین شد که سارقان و معتادان از تعطیلی چندساله سینما سوءاستفاده و راهی مخفی برای ورود به داخل مجموعه ایجاد نموده اند. محل عبور و مرور این افراد به سینما، روزنه ای در نزدیکی سقف کاذب بود که به مرور زمان و به دلیل ترددهای مکرر، باعث ریزش قسمتی از سقف کاذب شده بود. این افراد به راحتی از کرکره آهنی سینما بالا می رفتند و از این سوراخ نیم متری خود را به داخل سینما می رساندند.

وی ادامه می دهد: از آنجا که مالک یا مالکان سینما توسکا حضور نداشتند، امکان ورود آتش نشان ها به مجموعه و آنالیز دقیق حادثه وجود نداشت، اما برای اینکه جان رهگذران به خطر نیفتد، با همکاری مسئولان ناحیه یک شهرداری منطقه16 و با حضور کارشناسان مدیریت شهری، اقدام به نصب نوار زردرنگ هشدار خطر در طول پیاده رو و جنب سینما کردیم. همچنین مقرر شد عوامل اجرایی ناحیه یک نسبت به مسدود کردن سوراخ ایجاد شده درسقف کاذب اقدام نمایند تا دیگر سارقان نتوانند به این مجموعه وارد شوند.

رئیس ایستگاه90 آتش نشانی تاکید می نماید ساختمان های متروکه اینچنینی که به حال خود رها شده اند، خالی از خطر نیستند. این بناها ایمنی و استحکام لازم را ندارند و ممکن است در طول سال بارها دچار حادثه شوند. ضروری است مدیریت شهری و شورای شهر تهران برای مشخص تکلیف چنین بناهایی اقدام نمایند. سینما توسکا نیازمند توجه و رسیدگی فوری است و امکان دارد با فرونشست یا ریزش ناگهانی، جان عابران و همسایه های آن به خطر بیفتد.

سینما توسکا یکی از بناهای فرهنگی، اما فرسوده و متروکه منطقه16 است که سال هاست به حال خود رها شده و به دلیل عدم رسیدگی مالکان، به مکانی خطرآفرین برای ساکنان محله جوادیه تبدیل شده است. این مجموعه فرهنگی جزو اولین سینماهای جنوب تهران بود که شهروندان خاطرات زیادی از آن دارند، اما امروزه به دلیل تعطیلی، به پاتوق معتادان تبدیل و باعث گلایه و نارضایتی ساکنان جوادیه شده است. این در حالی است که محله جوادیه با تراکم جمعیتی بالا، فاقد سرانه های فرهنگی و ورزشی است و می توان با تغییرکاربری آن، به نیازهای شهری اهالی پاسخ داد.

لازم به ذکر است در کنار این مجموعه، سینما شیرین هم سال هاست به حال خود رها شده و مسائل آن نیز دست کمی از سینما توسکا ندارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 852

به "اکران خطر در جوادیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکران خطر در جوادیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید