بیانیه تروئیکای اروپایی درباره فراوری اورانیوم فلزی در ایران

به گزارش تور کیش، فرانسه، آلمان و انگلیس با صدور یک بیانیه مشترک، فراوری اورانیوم فلزی در ایران را مایه نگرانی خواندند و بدون اشاره به نقض عهد های مکرر خودشان، ایران را به نقض تعهدات برجامی متهم کردند.

بیانیه تروئیکای اروپایی درباره فراوری اورانیوم فلزی در ایران

با ما سفر کنید و با تور اروپا بهاری از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سه کشور اروپایی امضاکننده توافق هسته ای ایران روز آدینه با صدور یک بیانیه مشترک بار دیگر اتهام زنی به تهران در موضوع پایبندی به تعهدات توافق هسته ای برجام را تکرار کردند.

در این بیانیه آمده است: ما دولت های فرانسه، آلمان و پادشاهی متحده (انگلیس) با نگرانی بسیار تاییدیه اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی را که طی آن اعلام شده، ایران در حال فراوری اورانیوم فلزی است را نگاه کردیم، اقدامی که نقض برجام است. طبق برجام، ایران متعهد شده که طی 15 سال در زمینه فعالیت های فراوری یا به دست آوردن اورانیوم فلزی یا تحقیقات و توسعه روی استخراج اورانیوم اقدام نکند.

تروئیکای اروپایی مدعی شدند: ایران هیچ توجیه معتبری در زمینه فعالیت غیرنظامی (در زمینه برنامه هسته ای) در مورد این اقدامات ندارد؛ اقداماتی که گامی کلیدی در جهت فراوری سلاح اتمی هستند.

آن ها در خاتمه بیانیه ادعایی خود ادعا کردند: ما قویا از ایران می خواهیم بدون هر گونه تاخیری این اقدامات خود را متوقف کند و اقدامات جدیدی در حوزه عدم پایبندی (به تعهدات برجامی) در برنامه هسته ای خود برندارد. ایران با تشدید اقدامات خود در زمینه عدم پایبندی (به برجام)، در حال تضعیف کردن فرصت احیای دیپلماسی برای رسیدن کامل به اهداف برجام است.

لفاظی جدید تروئیکای اروپایی و تکرار ادعای عدم پایبندی ایران به برجام در شرایطی صورت گرفته که فرانسه، آلمان و انگلیس به رغم امضای این توافق و اعلام مکرر تعهدشان به آن، در عمل اقدامی برای اجرای تعهداتشان انجام نداده و فقط خواهان ادامه پایبندی یک طرفه ایران به تعهداتش شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 اسفند 1399 بروزرسانی: 11 اسفند 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1429

به "بیانیه تروئیکای اروپایی درباره فراوری اورانیوم فلزی در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه تروئیکای اروپایی درباره فراوری اورانیوم فلزی در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید