تحویل خانه تاریخی یزدی ها در قزوین به سرمایه گذار بخش خصوصی

به گزارش تور کیش، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین، علیرضا خزائلی روز چهارشنبه 23 مهرماه 1399 با اعلام این خبر ،گفت: به منظور احیا و بهره برداری بهینه از بناهای ارزشمند تاریخی با کاربری مناسب، خانه تاریخی یزدی ها واقع در خیابان مولوی پس از طی فرآیند اداری و مراحل قانونی تحویل و عقد قرارداد واگذاری، مطابق با تشریفات مزایده شماره 343/98 مورخ 10/9/98 با حضور نمایندگان صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی کشور و این اداره کل به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار شد.

تحویل خانه تاریخی یزدی ها در قزوین به سرمایه گذار بخش خصوصی

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

او اظهار کرد: پس از تأیید طرح مطالعاتی سرمایه گذار توسط تیم نظارت و بازسازی و تجهیز بنا در بازه زمانی شش ماهه، این خانه تاریخی در نهایت با کاربری فرهنگی، اقامتی و پذیرایی به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین یادآور شد: واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی با مشارکت صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی از رویکردهای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای حفاظت و بهره برداری بهینه از این آثار به شمار می رود که به همین دلیل نیز تا کنون مجموعه سعدالسلطنه، گراند هتل و حمام تنکابنی در استان واگذار شده اند.

خانه تاریخی یزدی ها (میریان زاده) از بناهای متعلق به دوره قاجار در قزوین است که در تاریخ 17/11/1389 با شماره 29892 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1261

به "تحویل خانه تاریخی یزدی ها در قزوین به سرمایه گذار بخش خصوصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل خانه تاریخی یزدی ها در قزوین به سرمایه گذار بخش خصوصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید