تصاویر، کیم باز هم پیغام اسبی داد!

به گزارش تور کیش، رسانه دولتی کره شمالی تصاویری از اسب سواری مجدد کیم جونگ اون رهبر این کشور منتشر نموده و همزمان از اعلامیه حزب حاکم کره شمالی جهت برگزاری نشستی مهم خبر دادند.

تصاویر، کیم باز هم پیغام اسبی داد!

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از دیلی میل، تحلیلگران سیاسی، نشستن مجدد کیم بر یک اسب سفید و سواری کردن در جنگل های برف گرفته کوه پکتو و همچنین اجلاس کم سابقه حزب حاکم کره شمالی را نشانه هایی از آماده شدن پیونگ یانگ برای اتخاذ موضعی سخت تر و درگیرانه تر توصیف می نمایند.

رسانه دولتی کره شمالی (کِی. سی. اِن. اِی) گزارش داد این دومین اسب سواری کیم طی دو ماه اخیر در کوه پکتو است و این بار مقام های نظامی ارشد پیونگ یانگ نیز وی را همراهی کردند تا روحیه انقلابی را در مردم بدمند.

کارشناسان سیاسی و تحلیلگران مسائل بین الملل می گویند این اقدام کیم که در روزهای سرانجامی سال 2019 اجرا شده، شاید پیامی به مقام های آمریکایی باشد که ضرب الاجل وی به واشنگتن برای اتخاذ رویکردی متعادل تر و اعطای امتیاز در مذاکرات هسته زدایی شبه جزیره کره را کم اهمیت جلوه دادند.

رویترز به نقل از این تحلیلگران می نویسد که اعلامیه برگزاری نشست جامع کمیته مرکزی حزب کارگر کره شمالی در اواخر ماه دسامبر نیز نشانه ای از جدیّت پیونگ یانگ برای اتخاذ تصمیمی بزرگ است؛ زیرا چنین ملاقاتهایی به ندرت در کره شمالی اتفاق می افتد و زمانی هم که انجام شدند تغییرات مهمی در سیاست های این کشور رخ دادند.

پیش از این نیز در تاریخ بیست وچهارم مهر ماه، رسانه های کره شمالی تصاویری از رهبر این کشور سوار بر اسب سفید در کوه مقدس، که اکثر تصمیم گیری های مهم رهبر پیونگ یانگ بعد از بازدید از این کوه رخ می دهد، منتشر کردند که در آن بازدید کیم متعهد به مبارزه با تحریم های آمریکا شد.

نشریه چوسان سیمبو کره شمالی چند ماه پیش در گزارشی نوشته بود پیونگ یانگ آماده است در صورت عدم حصول پیشرفت چشمگیر در دیپلماسی با آمریکا، در راستا جدیدی قدم بردارد و فراوری سامانه های تسلیحاتی جدید خود را تسریع بخشد بنابراین واشنگتن نباید فرصت حیاتی گفت وگو با کره شمالی را از دست بدهد.

رهبر کره شمالی پیشتر به واشنگتن تا سرانجام امسال میلادی برای اتخاذ یک رویکرد منعطف در قبال کره شمالی مهلت داده بود و چوسان سیمبو با اشاره به این ضرب الاجل نوشت که محدوده زمانی برای گفت وگو که در سخنرانی سیاسی رهبر عالی کره شمالی (23 فروردین ماه) برای آمریکا تعیین شد، سرانجام امسال است.

این در حالی است که رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی در سال 2018 و در کشور سنگاپور مذاکراتی را برگزار کردند که نتیجه ای نداشت. پس از آن دور دوم مذاکرات میان رهبران این دو کشور در پایتخت ویتنام برگزار گردید که آن نیز به شکست ختم شد. بار سوم، ترامپ و کیم در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره ملاقات کردند و از آن به بعد به دلیل عدم پایبندی واشنگتن به تعهداتش در مقابل کره شمالی، هیچ گونه پیشرفتی در روابط دو کشور حاصل نشده است.

همچنین سال گذشته سران دو کره سه نشست برگزار کردند و مون و کیم توافق کردند که روابط را بهبود ببخشند و طرح های تجاری متوقف شده خود را ازسربگیرند اما به واسطه تشدید تحریم های آمریکا علیه کره شمالی و عدم انعطاف واشنگتن در مقابل پیونگ یانگ، تاکنون هیچ پیشرفت قابل ملاحظه ای در روابط دو کشور و همچنین روابط کره شمالی با آمریکا صورت نگرفته است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 583

به "تصاویر، کیم باز هم پیغام اسبی داد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر، کیم باز هم پیغام اسبی داد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید