تنهاترین شاهزاده جهان، وارث خون قدیمی ترین امپراطوری جهان

به گزارش تور کیش، کاخ های سلطنتی، مراسم مجلل و عروسی بزرگ، همه معمولاً بخشی از داستان شاهزاده ها هستند، اما پرنسس توشی ژاپنی تنهاترین شاهزاده است. این دختر 20 ساله که با نام پرنسس آیکو نیز شناخته می گردد، تنها فرزند امپراتور ناروهیتو و بانو ماساکو است. شاهزاده جوان دوران کودکی سختی داشته و در مدرسه مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. شاهزاده توشی در کاخ امپراتوری توکیو بدون هیچ همراهی هم سن خودش زندگی می نماید و هنوز ازدواج نکرده است. سنت سلطنتی در ژاپن برای زنان محدود کننده است و آن ها فقط مجاز به ازدواج با اشراف هستند. اما هیچ گزینه ای در ژاپن برای ازدواج باقی نمانده و این شرایط شاهزاده توشی را در موقعیتی دلخراش قرار می دهد.

تنهاترین شاهزاده جهان، وارث خون قدیمی ترین امپراطوری جهان

ازدواج با یک فرد عادی باعث می شود که شاهزاده از عناوین و امتیازات سلطنتی خود محروم شود. زمانی که خواهر زاده امپراطور در سال 2021 با هم دانشگاهی خود ازدواج کرد، به یک شهروند عادی تبدیل شد. او در پی عروسی عنوان شاهزادگی را از دست داد و در ژاپن رسوایی به پا کرد. روزنامه ها نگاهی تند به این ازدواج داشتند و مطالبی را منتشر کردند که شوهر او را شخصیتی مخفی نشان می داد. این قوانین به هزاران سال قبل از شروع سلطنت ژاپن در سال 600 قبل از میلاد باز می شود.

اولین امپراتور کشور، جیمو، یک شخصیت افسانه ای است که گمان می رود از نوادگان الهه خورشید آماتراسو باشد. خانواده سلطنتی ژاپن در پی انتقال ژن های اجداد خود و حفظ پیوند الهی بوده اند. سرنوشت پرنسس توشی به محض تولد مهر و موم شد. او هرگز نمی توانست به تاج و تخت بنشیند و فقدان نجیب زادگان واجد شرایط برای ازدواج به این معنی بود که انتخاب ازدواج او عواقب تغییر دهنده بزرگی در زندگی او خواهد داشت. اگر پرنسس توشی تصمیم بگیرد که ازدواج نکند، باید یک دوشیزه مقدس شود.

به نظر می رسد قوانین سختگیرانه امروز با خانواده ای که تحصیلات بالایی دارند و دنیا دیده اند، در تضاد است. امپراتور ناروهیتو برای مثال در آکسفورد تحصیل نموده است و همسرش بانو ماساکو فارغ التحصیل هاروارد و دیپلمات سابق است. این ترس وجود دارد که اگر اتفاقی برای یکی از خانواده های سلطنتی بیفتد، بحران جانشینی در قدیمی ترین پادشاهی دنیا به وجود بیاید. اما این احتمال وجود دارد که روزی قوانین تغییر نمایند. چیزی که واضح است این است که اگر تغییراتی به زودی رخ ندهد، پرنسس توشی در موقعیت دشواری باقی می ماند و در آینده تا آخر عمر باید تنها باشد.

منبع: روزیاتو

منبع: فرارو
انتشار: 21 فروردین 1402 بروزرسانی: 21 فروردین 1402 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 2190

به "تنهاترین شاهزاده جهان، وارث خون قدیمی ترین امپراطوری جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنهاترین شاهزاده جهان، وارث خون قدیمی ترین امپراطوری جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید