فراوری عایق های نانویی با ضخامت کم

به گزارش خبرنگاران، عایق کاری سطوح مختلف ساختمانی و تجهیزات، یکی از راه­ های جلوگیری از اتلاف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه هاست.

فراوری عایق های نانویی با ضخامت کم

از طرفی به منظور جلوگیری از مزاحمت توسط صداهای ایجاد شده در اتاق های کناری یا فوقانی ساختمان ها و سازه های صنعتی، همچنین در کشتی­ها و قطارها وخودرو، ممانعت از انتقال صدا در طراحی و ساخت حائز اهمیت است.

علاوه بر استفاده از سقف یا دیوار بتنی با ضخامت زیاد یا عایق­هایی مانند پشم شیشه یا استفاده از لرزشگیرهای لاستیکی به منظور کاهش تلفات حرارتی و صوتی، استفاده از پوشش­های عایق روشی نوین به شمار می رود.

از این رو یک شرکت ایرانی پیروز به ساخت این پوشش ها با فناوری نانو شده که به عنوان عایق حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ عایق حرارتی راهنمایی حرارتی را کاهش می دهد و رنگ های عایق صدا به گونه ای طراحی شده اند که با ضخامت بسیار کم اعمال می شوند اما قدرت مستهلک کردن دامنه وسیعی از ارتعاشات را دارند.

برتری بزرگ دیگر این نوع پوشش های تولیدی در این شرکت ایرانی ضخامت و دانستیه کم پوشش است که موجب می گردد بار مرده کمتری بر سازه اعمال گردد و فضای کمتری را اشغال کند.

این موضوع در صنایع کشتی سازی و سازه های دریایی فاکتور بسیار مهمی به حساب می آید. همچنین به دلیل اینکه پوشش رزینی الاستومری هستند نقش حفاظتی نیز ایفا می نمایند و از فلزات در مقابل شرایط جوی محافظت می نماید.

امروزه با توسعه نانو پوشش عایق حرارتی بر روی سطوح، می­ توان بهبود ممانعت از اتلاف انرژی را تا حد قابل قبولی به دست آورد.

از طرفی ممانعت همزمان از عبور صوت از مزایای این پوشش­ها به علت حضور ذرات نانو در ساختار است. نانوذرات موجود در پوشش­های نانویی، با جذب بخشی از طیف های تابش و بازتابش نور خورشید، همچنین انحراف صوت، نقش عایق را به خوبی ایفا می­نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 237

به "فراوری عایق های نانویی با ضخامت کم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری عایق های نانویی با ضخامت کم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید