ثوری: بوکس با مربیان فعلی به جایی نمی رسد، مدال جهانی مربی خارجی می خواهد، نتایج قهرمانی آسیا مورد تایید نیست

به گزارش تور کیش، رئیس فدراسیون بوکس گفت: با توجه به ظرفیت و پتانسیل بازیکن تیم ملی بوکس اعتقاد دارم، می توانستیم سه مدال از مسابقات آسیایی تایلند کسب کنیم و نتایج ما مورد تایید جامعه بوکس نیست.

ثوری: بوکس با مربیان فعلی به جایی نمی رسد، مدال جهانی مربی خارجی می خواهد، نتایج قهرمانی آسیا مورد تایید نیست

با تور لحظه آخری مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید. با ما به کوالالامپور ، پنانگ و لنکاوی سفر کنید و از سفری دل انگیز لذت ببرید.

حسین ثوری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد عملکرد تیم ملی بوکس در رقابت های بوکس قهرمانی آسیا و کسب تنها یک مدال برنز گفت: بوکس آسیا تقریبا در جهان حرف اول را می زند و اگر تعداد نفراتی که پیروز به کسب مدال در مسابقات جهانی می شوند را نگاه کنیم، متوجه می شویم که آسیایی ها بیشترین مدال را در بین قاره ها به خود اختصاص می دهند. این رشد با سرعت بیشتری در آسیا در حال ادامه یافتن است و ما نیز باید کار خود را به نحو شایسته ای پیش ببریم تا از کورس رقابت های آسیایی و جهانی عقب نمانیم.

وی توضیح داد: آوردگاه آسیایی، آوردگاه سخت و دشواری بود و ورزشکاران ما با تمام بضاعتی که داشتند در آن شرکت کردند. گرچه باز هم معتقد هستم کاستی هایی از جانب ما وجود داشته و اینگونه نیست که بگویم تمام عیار یک تیم را حمایت و به مسابقات اعزام کردیم، اما در حد بضاعت کار خود را پیش ببریم. گرچه به قیاس کردن و به گذشته بازگشتن اعتقادی ندارم، اما اگر از ماه های سرانجامی سال 96 برنامه های تیم ملی را آنالیز کنید، تعداد برنامه های داخلی و اعزام های بین المللی تیم ملی رشد چشمگیری نسبت به سنوات گذشته داشته است.

رئیس فدراسیون بوکس ادامه داد: سعی کردیم با بضاعت خودمان حداقل ها را برای تیم ملی فراهم کنیم و می دانیم هنوز خیلی با استانداردهای لازم برای کسب مدال های آسیایی و جهانی فاصله داریم. با این وجود و با توجه به ظرفیت و پتانسیل بازیکن تیم ملی بوکس اعتقاد دارم، می توانستیم سه مدال از مسابقات آسیایی تایلند کسب کنیم. نتایجی که در این رویداد کسب شد نتایجی نبود که مورد تایید جامعه ورزشی بوکس باشد.

ثوری با اشاره به توان مربیگری اکبر احدی، مطرح نمود: همه ما اذعان داریم و می دانیم که اکبر احدی یکی از بهترین مربیان بوکس کشور است و در این موضوع هیچ بحث و جدلی نیست، اما اینکه بهتر از احدی در جهان وجود ندارد جای بحث دارد. اگر می خواهیم مدال های آسیایی و جهانی داشته باشیم باید نگاه خود را جهانی و آسیایی کنیم و به دنبال این باشیم کارهای بزرگی را در حوزه تیم های ملی به خصوص تیم ملی بزرگسالان که پیشانی، راس و ویترین بوکس کشور است، انجام دهیم.

وی اعلام نمود: بضاعت کادرفنی تیم ملی بوکس با توجه به سالیان سال فاصله از پیشرفت های روز بوکس جهان همین است و کار سختی است که بخواهند خود را به روز نمایند. بر همین اساس باید به دنبال مربیان روز جهان و نه هر مربی باشیم. مربی ای که حداقل تفاوت را بین مربی داخلی و خارجی برای همه نمایان کند و ما نیز به دنبال چنین گزینه ای باشیم. طبیعتا چنین مربیانی در کنار یاری به تیم ملی، می توانند به مربیان داخلی نیز یاری نمایند. اعتقاد دارم اگر مربی بادانش و با کلاسی را برای تیم ملی داشته باشیم، می توانیم در زمان استراحت تیم ملی از حضور این مربی در استان ها نیز استفاده کنیم.

رئیس فدراسیون بوکس در پاسخ به این سوال که پرونده مربیان فعلی تیم ملی بسته خواهد شد، به خبرنگاران گفت: باید بپذیریم که اگر به دنبال مدال های جهانی هستیم باید از مربیان جهانی استفاده کنیم و این یک واقعیت اجتناب ناپذیر است. اگر می خواهیم به همین شرایط بسنده کنیم، در مربیان داخلی اکبر احدی بهترین گزینه است، اما من برای عدم نتیجه گیری و پیروز نشدن به بوکس نیامده ام و به دنبال این هستم که تاثیر مثبتی از خود به جای بگذارم تا بوکس ایران به جایگاهی برسد که همه به آن افتخار نمایند.

ثوری با تاکید بر مذاکره با مربی خارجی برای راهنمایی تیم ملی بوکس، گفت: به زودی کار خود را برای مذاکره با مربیان خارجی استارت خواهیم زد و مطمئن باشید اگر قرار است مربی خارجی راهنمایی تیم ملی را برعهده بگیرد، حتما باید از رزومه قوی تر از کادرفنی تیم ملی برخوردار باشد. کارنامه مربی خارجی را مدنظر قرار خواهیم داد و مطمئن باشید این مربی باید از کارنامه روشن و شفافی برخوردار و برای ما محرز شده باشد که می تواند یاری کند.

وی در مورد گزینه های مدنظر فدراسیون بوکس و تامین حقوق این مربی گفت: چند گزینه مدنظر ما هستند و با جمع بندی روی این نفرات در جلسه شورای فنی به گزینه ای مدنظر خواهیم رسید. در مورد حقوق این مربی نیز به دنبال این هستیم به وسیله اسپانسر آن را تامین کنیم.

رئیس فدراسیون بوکس در سرانجام گفت: به طور شفاف بگویم ما با مربیان فعلی به جایی نخواهیم رسید و باید این موضوع را بپذیریم.

منبع: تسنیم
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 640

به "ثوری: بوکس با مربیان فعلی به جایی نمی رسد، مدال جهانی مربی خارجی می خواهد، نتایج قهرمانی آسیا مورد تایید نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثوری: بوکس با مربیان فعلی به جایی نمی رسد، مدال جهانی مربی خارجی می خواهد، نتایج قهرمانی آسیا مورد تایید نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید