جریمه نقدی تا حبس برای واکسینه نشده ها در اتریش، تمدید قرنطینه در کرواسی

به گزارش تور کیش، دولت اتریش جریمه نقدی تا حبس را برای واکسینه نشده ها در این کشور در دستور کار قرار داده و دولت اسلواکی هم از تمدید قرنطینه در این کشور برای مهار کرونا خبر داده است.

جریمه نقدی تا حبس برای واکسینه نشده ها در اتریش، تمدید قرنطینه در کرواسی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اروپا در آستانه کریسمس در شرایط کرونایی خوبی قرار ندارد و مرتبا رکوردهای کرونایی تازهی در این منطقه ثبت می گردد.

کشورهای اروپایی هم یکی پس از دیگری محدودیت ها برای مهار کرونا را تشدید می نمایند.

واکسینه نشده ها در اتریش جریمه و حبس می شوند

دولت اتریش میخواهد در ماه فوریه سال آینده واکسیناسیون کرونا را اجباری کند. رسانه های اتریش جزئیاتی را درباره قانون تازه منتشر نموده اند. بر اساس گزارش آنها، با اجرایی شدن واکسیناسیون اجباری در ماه فوریه هر کس که از این کار امتناع کند، هر سه ماه یکبار 600 یورو جریمه خواهد شد.

آخرین مهلت برای ارائه مدرک واکسیناسیون 15 مارس سال 2022 معین شده است و این قانون شامل حال شهروندانی می گردد که نتوانند در این فاصله چنین مدرکی ارائه دهند.

علاوه بر این، قانون تنظیم شده حتی معین می نماید که شهروندان چند بار و در چه فواصلی باید واکسینه شوند. اولین واکسیناسیون از اول فوریه اجباری است. واکسیناسیون دوم باید حداکثر تا 42 روز پس از اولین واکسیناسیون انجام گردد. پس از آن افراد حداقل 120 و حداکثر 270 روز برای واکسن تقویتی فرصت دارند.

بر اساس گزارش رسانه های اتریشی، تمام افرادی که واکسینه نشده اند، در تاریخ 15 فوریه نامه ای از وزیر بهداشت دریافت خواهند کرد که در آن وزیر شخصا از آنها درخواست می نماید خود را در برابر کرونا واکسینه نمایند.

سرباز زدن از این درخواست می تواند سالانه 2400 یورو هزینه روی دست فرد خاطی بگذارد و حتی ممکن است جریمه های دیگری نیز به آن اضافه گردد که هزینه امتناع از واکسیناسیون را به 3600 یورو افزایش دهد.

در صورت تداوم امتناع و در مرحله آخر حتی ممکن است مجازات حبس نیز در نظر گرفته گردد. بازه زمانی در نظر گرفته شده برای اجرای این قانون تا سرانجام ژانویه 2024 است.

بیش از 260 مورد آلودگی به ویروس جهش یافته اومیکرون در دانمارک

موارد آلودگی به اومیکرون در کشور دانمارک مرتبا رو به افزایش است و نهادهای بهداشتی این کشور امروز (دوشنبه) خاطرنشان کردند که آدینه حدود 261 مورد آلودگی به ویروس جهش یافته اومیکرون در این کشور کشف شده است.

اولین مورد آلودگی به اومیکرون در دانمارک در 28 نوامبر تایید شد که در بین دو نفر دیده شد که با هواپیما از آفریقای جنوبی به دانمارک آمده بودند.

آلمانی ها خواستار اعمال محدودیت برای واکسینه نشده ها هستند

نتایج تازهترین نظر سنجی که به وسیله موسسه سیوی اجرا شده است هم نشان می دهد که از هر 4 شهروند آلمانی 3 نفر خواستار محدودیت های ارتباطی گسترده تر برای افراد واکسینه نشده هستند. بر این اساس 74 درصد شهروندان این گونه محدودیت ها را درست ارزیابی می نمایند. 23 درصد هم آن را رد می نمایند و 3 درصد هم نظری در این باره نداشتند.

در این میان بخصوص افراد بالای 65 سال خواستار این محدودیت ها برای افراد واکسینه نشده بودند و 88 درصد در این سنین ازاین مسئله حمایت می کردند. کم ترین اندازه موافقت با اعمال این گونه محدودیت ها در سنین بین 30 تا 39 سال وجود داشت. حدود 5020 نفر در این نظر سنجی شرکت نموده اند.

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز نرخ مبتلایان تازه هفتگی به ازای هر 100 هزار نفر را 441.9 خاطرنشان کرد.

بر این اساس در عرض 24 ساعت هم 27836 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده اند. 81 نفر هم در این مدت در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

اجباری شدن واکسن برای پرستاران در دستور کار دولت ائتلافی آینده آلمان

دولت ائتلافی آینده آلمان موسوم به آمپل هم می خواهد از 16 ماه مارس طرح اجباری شدن واکسن برای پرسنلی که در مراکز درمانی با بیماران آسیب پذیر کار می نمایند و بعلاوه پرستاران را در دستور کار قرار دهد.

اروپا تصمیمی برای کاهش محدودیت های سفر علیه آفریقای جنوبی ندارد

وزرای بهداشت اتحادیه اروپا هم هنوز هیچ تصمیمی درباره کاهش محدودیت های سفر از آفریقای جنوبی که بعد از شیوع سویه تازه اومیکرون اعمال شده است اتخاذ ننموده اند. این خبر را سه نفر از افراد مطلع به رویترز گفته اند.

یک مقام ارشد اتحادیه اروپا هم گفته است که ممنوعیت سفر همیشه به عنوان یک اقدام موقت در نظر گرفته می گردد. در حال حاضر هیچ تصمیمی برای لغو این ممنوعیت ها وجود ندارد.

تمدید قرنطینه در اسلواکی

در اسلواکی هم قرنطینه اعمال شده برای مهار کرونا به مدت یک هفته دیگر و تا 16 دسامبر تمدید شد. وزارت بهداشت این کشور خاطرنشان کرد که هیات دولت این طرح را درخواست نموده است.

تشدید محدودیت ها در دستور کار دولت لهستان

لهستان هم به علت شیوع ویروس تازه اومیکرون محدودیت های کرونایی تازهی را در دستور کار قرار داد. نخست وزیر این کشور خاطرنشان کرد که در هفته جاری اقدامات تازه برای مهار کرونا اعلام می گردد. بعلاوه قواعدی برای کریسمس دردستور کار واقع شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 بهمن 1400 بروزرسانی: 7 بهمن 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1899

به "جریمه نقدی تا حبس برای واکسینه نشده ها در اتریش، تمدید قرنطینه در کرواسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه نقدی تا حبس برای واکسینه نشده ها در اتریش، تمدید قرنطینه در کرواسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید