حذف یک مجسمه از باغ هنرمندان به علت مغایرت با شئون اسلامی

به گزارش تور کیش، شاپور دیوسالار، معاون فرهنگی و هنر های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران، خبر سرقت مجسمه های باغ هنرمندان را رد کرد و از بازسازی 27 مجسمه این مجموعه اطلاع داد.

حذف یک مجسمه از باغ هنرمندان به علت مغایرت با شئون اسلامی

جهت دریافت خدمات طراحی و اجرای ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرآنلاین، او درباره دلایل بازسازی آثار این مجموعه، اعلام کرد: یکی از عمده مسائل مجسمه های این مجموعه، آثاری است که به شکل غیر اصولی در داخل چمن و فضای باغچه نصب شده اند. این نوع آثار به علت قرار گرفتن در معرض، آبیاری باغچه اغلب دچار زنگ زدگی و پوسیدگی شده، به همین دلیل علاوه بر بازسازی نیازمند جا به جایی و جانمایی مجدد هم هستند.

به اسم مثال مجسمه نی لبک زن کار استاد ایرج محمدی از داخل باغچه که به علت وجود درختان بلند در دیده شوندگی مطلوب هم برخوردار نبوده به روبه روی خانه تئاتر ایرانشهر منتقل شده است و بعلاوه مجسمه تندیس عشق کار شیخ الحکما هم به همین منوال در دستور جابه جایی قرار گرفته است و هیچ مجسمه ای به سرقت نرفته است.

دیوسالار، درباره برچیده شدن یک اثرِ شجاع الدین شهابی از باغ هنرمندان هم شرح داد: تنها اثری که از مجموعه حذف شده است، مربوط می گردد به فرم هندسیِ شجاع الدین شهابی که شئونات اسلامی در طراحی آن رعایت نشده بود. این اقدام هم بیش از ده سال پیش اجرا شده است و هیچ ارتباطی به موضوع بازسازی آثار در حال حاضر ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1686

به "حذف یک مجسمه از باغ هنرمندان به علت مغایرت با شئون اسلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف یک مجسمه از باغ هنرمندان به علت مغایرت با شئون اسلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید