خواب های ائتلاف بازنشسته برای فوتبال، حفظ قدرت با کدام گزینه؟

به گزارش تور کیش، فرصت چندانی تا انتها ثبت نام انتخابات فدراسیون فوتبال باقی نمانده و کم کم آرایش جناح ها و کاندیداهای مختلف در این رویداد شکل روشن تری به خود می گیرد. آنچه معین است یکی از جنجال های اصلی در این دوره حضور یا عدم حضور بازنشسته ها است.

خواب های ائتلاف بازنشسته برای فوتبال، حفظ قدرت با کدام گزینه؟

نهادهای نظارتی همچنین وزارت ورزش و جوانان با قاطعیت مقابل ورود بازنشسته ها ایستاده اند اما معادلات مجمع به شکلی پیش می رود که بعضی از بازنشسته ها همچنان از قدرت های اصلی برای جذب آرا محسوب می شوند.

حیدر بهافرایند و عبدالکاظم طالقانی بدون شک از اصلی ترین عوامل انتخاب تاج در دوره قبلی انتخابات فوتبال بودند. دو شخصیت تأثیرگذار مجمع که تعیین نیست به چه دلیل تا این حد بر بعضی از اعضا نفوذ دارند و می توانند در فرایند انتخابات اثرگذار باشند.

مسئولیت بعد از مجمع دوره قبل این دو برای به ریاست رسیدن تاج حضور در هیأت رییسه، ریاست سازمان لیگ برای بهافرایند و ریاست کمیته استان ها برای طالقانی بود.

البته عملکرد این دو عضو بازنشسته هیأت رییسه تا حدود زیادی بر صندلی آنها تأثیرگذار بوده به طوری که در مجمع آینده قطعاً باشگاه ها منتقد اصلی عملکرد بهافرایند در سازمان لیگ محسوب می شوند و بخشی از هیأت ها نیز با توجه به انتخاب همیشگی خوزستان و طالقانی به عنوان هیأت برتر انتقاد جدی به رئیس کمیته استان های فدراسیون دارند.

اهالی فوتبال فراموش نکرده اند در سال های اخیر در هیأت تحت ریاست طالقانی چه فجایع و اتفاقات تلخی در استادیوم های خوزستان روی داده است.

با این وجود گزینه های فوق همچنان به دلایل نامعلوم بعضی از اعضای مجمع را حامی خود می دانند و بر همین اساس با ائتلاف و همراهی ساکت دیگر عضو فعال اما بازنشسته فدراسیون همچنین ورود قنبرزاده دیگر بازنشسته علاقمند برای حضور در هیأت رییسه فوتبال به مشارکت فعال در انتخابات آینده می اندیشند.

البته هنوز نام گزینه احتمالی بازنشسته های مستقر در ساختمان سئول تعیین نیست. اما مسئله مهم استفاده از ارتباطات و نفوذ در مجمع برای حفظ قدرت با هر مهره و گزینه ای است.

باید دید ایستادگی قاطع وزارت ورزش و نهادهای مربوطه می تواند بالاخره پفراینده بازنشستگان چسبیده به کرسی های فوتبال را مختومه کند؟

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 743

به "خواب های ائتلاف بازنشسته برای فوتبال، حفظ قدرت با کدام گزینه؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواب های ائتلاف بازنشسته برای فوتبال، حفظ قدرت با کدام گزینه؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید