دانشگاه علوم پزشکی کرمان امکان اقتصادی دیوارکشی حریم دانشگاه را ندارد ، معاون دانشجویی متولی دریافت سگ نیست

به گزارش تور کیش، معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: دانشگاه شرایط اقتصادی خوبی ندارد و نمی تواند برای جلوگیری از ورود سگ ها چهارهزار متر حریم دانشگاه را دیوار بکشد.

دانشگاه علوم پزشکی کرمان امکان اقتصادی دیوارکشی حریم دانشگاه را ندارد ، معاون دانشجویی متولی دریافت سگ نیست

بارونی، معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، در مورد معضل سگ های ولگرد در دانشگاه گفت: سگ های ولگرد در قسمتی از پردیس دانشگاه که محیط بسیار بزرگی را شامل می گردد، بخش هایی از سیم خاردارهای اطراف دانشگاه را پاره نموده و وارد محوطه دانشگاه شده اند.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اضافه کرد: روزی 5 هزار نفر در سلف دانشگاه که در محوطه اصلی دانشگاه واقع شده است غذا می خورند و به دلیل فیزیک و حس بویای سگ ها در آن محل تجمع سگ ها را شاهد هستیم. این معضل تنها مربوط به دانشگاه نیست، من به دلیل وجود سگ ها در شهر جرات پیاده شدن از ماشین را ندارم.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی کرمان در حاشیه شهر واقع شده است. تعداد سگ های ولگرد در دانشگاه کم است، اما دانشجویان خوابگاهی به دلیل اینکه شب ها به خوابگاه برمی گردند و در آنجا سکونت دارند از این موضوع شاکی هستند. در این خصوص با شهرداری مکاتباتی را داشتیم و کانون محیط زیست دانشجویی برای برطرف این معضل تشکیل داده ایم. اما به دنبال راه و روش منطقی هستیم تا سازمان حمایت از حیوانات از ما شکایت نکند. مدتی پیش سگ ها را با ماشین حمل و در بیابان های کرمان رها می کردیم، اما اینکار جواب نداد.

به گفته بارونی، معاون دانشجویی متولی دریافت سگ نیست و به جز معاون دانشجویی در دانشگاه، مدیریت پردیس دانشگاه نیز در این موضوع مسئولیت دارد؛ اما به دلیل بحث و آنالیز های بنده با دانشجویان، اغلب برای حل مسائل دانشگاه به معاونت دانشجویی مراجعه می نمایند.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: حدود 12 نامه به سازمان های بیرون و درون دانشگاه مثل معاون توسعه مدیریت خدمات ارسال کردیم که ریاست دانشگاه نیز ازین موضوع آگاه است، شهرداری نیز ایده های و روش هایی مختلفی را در این زمینه ارائه داده است، اما قرار شده تا دانشجویان درخصوص این موضوع شخصا پیگیر شوند. زاد و ولد سگ ها به صورتی است که مردم نیز در شهر با این مشکل درگیر هستند. معاونت دانشجویی دانشگاهعلوم پزشکی کرمان این مسائل را منعکس نموده و در حال پیگیری هستیم.

وی توضیح داد: دانشگاه شرایط اقتصادی خوبی ندارد و نمی تواند چهارهزار متر دیوار بکشد. برای اینکار باید میلیارد ها تومان هزینه گردد و به دلیل شرایط اقتصادی نامناسب در دولت، نمیتوانیم روی یاری اقتصادی دولت حساب کنیم. زمانی که فضایی توسط شهرداری برقرار شد و سگ ها در آن جمع آوری شدند، دانشجویان بیانیه ای نوشتند و در آن از دانشگاه شکایت کردند. در این موضوع گروه های مخالف و موافق دانشجو وجود دارند و حتی دیده شده که دانشجویان به سگ ها غذا می دهند.

به گفته بارونی چندی پیش یکی از دانشجویان که برای غذا دادن به سمت سگی در محوطه دانشگاه رفته بود با حمله سگ روبرو شد وبه دلیل جراحت بدنی سه روز در بیمارستان بستری بود. در مدت چهار سالی که در این دانشگاه بودم تنها یک مورد آسیب و جراحت مشاهده کردم. با توجه به اتصال دانشگاه با شهر، حوزه ریاست دانشگاه و معاون توسعه پیگیر هستند، اما دانشجویان نیز باید خود در جلسات کانون هایشان راهکار علمی تبیین نمایند. در این مورد دانشجویان راهکار های مختلفی ارائه دادند که برخی از آن ها قابلیت اجرایی ندارند. هرچند برطرف این معضل کار بسیار مسئله ای است، اما همچنان پیگیر هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 10 بهمن 1398 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 615

به "دانشگاه علوم پزشکی کرمان امکان اقتصادی دیوارکشی حریم دانشگاه را ندارد ، معاون دانشجویی متولی دریافت سگ نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه علوم پزشکی کرمان امکان اقتصادی دیوارکشی حریم دانشگاه را ندارد ، معاون دانشجویی متولی دریافت سگ نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید