زالی: طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع در منطقه هرندی اجرا می گردد

به گزارش تور کیش، رئیس ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران از اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع در منطقه هرندی پایتخت اطلاع داد.

زالی: طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع در منطقه هرندی اجرا می گردد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران به همراهی علی محمد سعادتی شهردار منطقه 12 و با حضور جمعی از مسؤولان هلال احمر، کمیته امداد، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و مرکز بهداشت شرق تهران به منظور جمع بندی اجرای طرح غربالگری بهداشتی در منطقه هرندی از این محله بازدید کرد.

در حاشیه این بازدید محمدعلی سعادتی محله هرندی را جزو پردغدغه ترین محلات در محدوده مرکزی تهران خواند و گفت: همه ما در مجموعه مدیریت شهری، بهداشت و درمان، کمیته امداد و ستاد اجرائی فرمان امام (ره)، یونیفورم های اداری خود را کنار گذاشته ایم و زیر پرچم هلال احمر جمع شده ایم تا اقدام مؤثری در این محله صورت گیرد و امروز بحمدالله شرایط محله هرندی، به نسبت حتی محلات برخوردار، در حال پیداکردن شرایط منسجم تری است که ان شاءالله این مدل همکاری جهادی، خالصانه و منسجم به الگویی برای ارائه خدمات اجتماعی و حمایتی برای دیگر محلات کم برخوردار تبدیل گردد.

وی وجود همدلی بین همه مسؤولان در همه حوزه ها چه قضایی و انتظامی، چه کالبدی و خدماتی نظیر شهرداری، وزارت مسکن و ادارات زیرساختی برق و آب و چه حوزه های حمایتی را در کوشش برای تحول آفرینی در این محله تقدیر کرد و اضافه کرد: اگر خداوند توفیقی داده و امروز شاهد حرکت رو به جلو در اهداف تعیین شده در این حیطه هستیم، دلیل آن وجود همدلی و از آن مهم تر مشارکت مؤثر بین حوزه هاست.

شهردار قلب طهران، مردم این محله را از شریف ترین، نجیب ترین و ریشه دارترین مردم شهر تهران نامید و توضیح داد: این مردم با تعصبی بی مثال، ایثارگری ها و خون های بسیاری برای انقلاب داده اند؛ همچنین مفاخر فرهنگی و هویتی بسیاری در این محله سکونت داشته و دارند و ما باید نسبت به آن ها ادای دین کنیم و سر تعظیم برای آن ها فرو می آریم.

در ادامه زالی با اشاره به غربالگری کاملاً پیروز به صورت نقطه به نقطه در منطقه هرندی گفت: توانمندسازی اجتماعی و استعدادیابی انجام شده در این طرح غربالگری محقق شده است.

وی با تأکید بر اینکه در منطقه هرندی، هویت اجتماعی جدیدی را بازآفرینی نموده اند که بسیار ارزشمند است و بیش از هر زمان دیگر باید به آن توجه کرد، ادامه داد: امروز شاهد تحقق یک طرح گسترده اجتماعی در منطقه هرندی و تختی هستیم که خوشبختانه با کوشش و پیگیری خوب جوانان پرشور و علاقه مند این مناطق حاصل شده است.

رئیس ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران ضمن بیان این نکته که این یک الگوی پیروز اجتماعی است که هم توانمندسازی و هم ابعاد حمایتی، غربالگری، مودت اجتماعی، ابعاد مشارکت بین بخشی، مشارکت جویی مردم، استعدادیابی و افزایش توان و سلامت مردم در آن دیده شده، اضافه کرد: این طرح به صورت آزمایشی به عنوان نظام پزشک خانواده و نظام ارجاع در شهر تهران اجرا می گردد و استمرار اجرای آن در آینده مهم است.

وی اضافه کرد: نقش مهمی که در این طرح گنجانده شده این است که بیشتر از هر زمان دیگر خود مردم مشارکت بسیار جدی در تحقق این طرح داشته اند و حتی جوانان این محله به عنوان شهرداران محیط برای این منطقه و محله انتخاب شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1380

به "زالی: طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع در منطقه هرندی اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع در منطقه هرندی اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید