سرمایه های بر باد رفته در لیگ ستارگان قطر، جدایی 35 مربی و 154 بازیکن خارجی در سه فصل

به گزارش تور کیش، روزنامه الشرق با اشاره به حضور مربیان و بازیکنان خارجی در لیگ فوتبال قطر نوشت که این کار باعث از دست رفتن میلیون ها دلار از سرمایه این کشور شده است.

سرمایه های بر باد رفته در لیگ ستارگان قطر، جدایی 35 مربی و 154 بازیکن خارجی در سه فصل

همراه ما باشید و با تور ارزان قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روزنامه الشرق، کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال قطر در آنالیز آمار فصل های اخیر به اعداد عجیبی در تغییرات گسترده مربیان و بازیکنان خارجی رسیده که نشان دهنده اشتباهات متعدد و ناکامی مسئولان و مدیران باشگاه ها در جابجایی است.

بر این اساس 35 مربی و بیش از 154 بازیکن خارجی در سه سال گذشته از تیم های قطری جدا شده اند که این آمار بر عملکرد و کیفیت تیم ها هم تاثیرگذار بوده و موجب بی ثباتی باشگاه ها در فصل های اخیر و بعلاوه از دست رفتن سرمایه قابل توجهی در جابجایی شده است.

مسئولان باشگاه های قطری در کوشش برای جذب نام های عظیم به عملکرد و مقدار تاثیرگذاری مربیان و بازیکنان توجه کافی نداشته و موجب هدر رفتن میلیون ها دلار سرمایه در طول این سه سال شده اند در حالی که بسیاری از مربیان و بازیکنان جذب شده نتوانسته اند کمکی به تیم های خودشان نمایند، بعضی از این بازیکنان نیمکت نشین بوده و تاثیری در تحقق اهداف مورد نظر نداشتند و بعضی دیگر به علت مصدومیت های طولانی در لیست خروج قرار گرفتند.

بر این اساس و با تصمیم سازمان لیگ فوتبال قطر از سال 2023 مرکز تخصصی مشاوره برای جذب مربی و بازیکن به باشگاه های قطری فعالیت خودش را رسما شروع خواهد نمود و سابقه و عملکرد مربیان و بازیکنان خارجی پیش از جذب به شکل دقیق مورد ارزیابی قرار می گیرد.

جذب بازیکنان و مربیان بی کیفیت و در عین حال گرانقیمت موجب خالی شدن خزانه بسیاری از باشگاه ها شده و آنها را با بدهی های سنگین و هشدارهای جدی فیفا برای پرداخت بدهی ها روبرو نموده است. بیشتر باشگاه ها مجبور به پرداخت جریمه های سنگین برای فسخ قرارداد شدند.

از سوی دیگر جدایی بازیکنان و مربیان خارجی موجب بی ثباتی تیم های قطری و ایجاد تغییرات گسترده در هر فصل شده و یکی از دلایل اصلی ناکامی قطری ها در مسابقات آسیایی همین موضوع است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1692

به "سرمایه های بر باد رفته در لیگ ستارگان قطر، جدایی 35 مربی و 154 بازیکن خارجی در سه فصل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه های بر باد رفته در لیگ ستارگان قطر، جدایی 35 مربی و 154 بازیکن خارجی در سه فصل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید