تور ارزان استرالیا: شرایط پیچیده ژاپن، عربستان و استرالیا؛ سه تیم مدعی و دو بلیط مستقیم برای قطر!

به گزارش تور کیش، خبرگزاری خبرنگاران- هنوز چیزی معین نیست و باید برای روشن تر شدن این گروه، صبوری به خرج داد.

تور ارزان استرالیا: شرایط پیچیده ژاپن، عربستان و استرالیا؛ سه تیم مدعی و دو بلیط مستقیم برای قطر!

با تور ارزان استرالیا از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

به گزارش خبرنگاران، گروه دوم از مرحله مقدماتی جام جهانی با عجیب ترین شکل ممکن شروع شد. ژاپن در گام نخست و در خانه به عمان باخت تا از همان روز نخست معین گردد که گروه سخت و سختی در انتظار تیم های مدعی است. مسئله ای که پس از سرانجام 8 دور از این رقابت ها و نتایج به دست آمده، کاملا این مسئله را تأیید نموده است.

در حال حاضر عربستان با 19 امتیاز صدرنشین این گروه است و ژاپن با 18 و استرالیا با 15 امتیاز در پی تهیه بلیط صعود به جام جهانی قطر هستند. در دور هشتم عربستان باید در پکن به مصاف چین برود و ژاپن و استرالیا نیز در ملبورن به مصاف هم می فرایند. در روز سرانجامی این پیکارها، استرالیا راهی ریاض می گردد تا در ملاقاتی سخت و سخت با عربستان روبرو گردد و ژاپن نیز در ملاقاتی نسبتا آسان میزبان ویتنام است.

سرنوشت عربستان در دست خودش است. این تیم با یک پیروزی برابر چین نیز می تواند صعودش را قطعی کند تا شاگردان هروه رنار پس از تجربه نخستین شکست خود در این پیکارها برابر ژاپن، راهی قطر 2022 شوند. در صورتی که سعودی ها پیروز به شکست میزبان خود شوند، فارغ از نتیجه دو رقیب دیگر جشن صعود را برپا خواهند کرد.

در آن صورت، استرالیا برای فرار از حضور در پلی آف، باید حتما از سد ژاپن عبور کند چرا که نتیجه تساوی نیز می تواند مانع از صعود مستقیم کانگوروها به قطر گردد چون شاگردان هاجیمه موریاسو در ملاقات آخر برابر ویتنام کار سختی برای پیروزی نخواهند داشت. در صورت پیروزی ژاپن برابر استرالیا، این تیم نیز به صورت رسمی راهی جام جهانی خواهد شد اما تساوی یا پیروزی استرالیا، کار صعود تیم دوم را به روز آخر می کشاند.

با فرض پیروزی عربستان، این تیم 22 امتیازی شده و راهی جام جهانی می گردد. اگر استرالیا از سد ژاپن عبور کند، هر دو تیم 18 امتیازی شده و استرالیا با تفاضل گل بهتر به رتبه دوم می رسد اما تکلیف تیم صعود نماینده به روز آخر کشیده می گردد. اما نتیجه تساوی سامورایی ها را 19 و استرالیا را 16 امتیازی می نماید. آنگاه شکست ژاپن برابر ویتنام و پیروزی استرالیا برابر عربستان می تواند کانگوروها را به صورت مستقیم به قطر برساند در غیر اینصورت این تیم راهی پلی آف خواهد شد.

عربستان حتی در صورت شکست برابر چین نیز می تواند راهی جام جهانی گردد به شرطی که ژاپن نیز از سد استرالیا عبور کند. در آن حالت، چشم بادامی ها 21 امتیازی شده، عربستان 19 امتیازی باقی می ماند و استرالیا با 15 امتیاز، راهی ملاقات پلی آف خواهد شد و ملاقات آخر آنها با سعودی ها تشریفاتی خواهد بود.

شاگردان هروه رنار با یک تساوی مقابل چین نیز صعود خود را قطعی می نمایند مشروط بر اینکه استرالیا پیروز به شکست ژاپن نگردد. پیروزی شاگردان موریاسو و یا کسب نتیجه تساوی، برترین نتیجه برای عربستان است. در صورت تساوی عربستان، این تیم 20 امتیازی شده و استرالیا اگر به ژاپن ببازد، 15 امتیازی می ماند و اگر مساوی کند، 16 امتیازی خواهد شد و با توجه به اینکه آن موقع تنها یک بازی دیگر باقی خواهد ماند، در نتیجه جبران این اختلاف غیرممکن بوده و صعود عربستان قطعی خواهد شد.

شرایط این گروه می تواند با نتایج خاصی پیچیده گردد، مورد اول تساوی عربستان و پیروزی استرالیاست. آنگاه عربستان 20، ژاپن و استرالیا 18 امتیازی خواهند بود. با توجه به اینکه چشم بادامی ها باید روز آخر به مصاف ویتنام بفرایند، باز هم شانس بالایی برای صعود خواهند داشت ولی تیم های هروه رنار و گراهام آرنولد در بازی مرگ و زندگی با هم ملاقات خواهند کرد.

مورد دوم نیز با شکست عربستان برابر چین و پیروزی استرالیا برابر ژاپن خواهد بود. در آن صورت سعودی ها 19 امتیازی باقی می مانند و همانند مورد قبل، ژاپن و استرالیا 18 امتیازی خواهند شد. آنگاه کار به روز آخر کشیده می گردد. شکست ژاپن از ویتنام و تساوی عربستان و استرالیا و یا پیروزی استرالیا باعث می گردد کانگوروها به همراه سعودی ها راهی قطر 2022 شده و تیم موریاسو به پلی آف برود. اتفاقی که رخ دادنش بعید است.

مورد سوم نیز اوضاع را به شکل عجیبی در خواهد آورد. اگر عربستان به چین ببازد و استرالیا، ژاپن را ببرد، سعودی ها 19 و استرالیا و ژاپن 18 امتیازی می شوند. حالا اگر در روز آخر استرالیا، پیروز به شکست عربستان شده و ژاپن برابر ویتنام به تساوی برسد، صعود استرالیا به عنوان تیم نخست با 21 امتیاز قطعی شده و تکلیف دو تیم هم امتیاز ژاپن و عربستان (19 امتیاز) به تفاضل گل کشیده می گردد!

مورد چهارم که می تواند به سقوط عربستان به رتبه سوم و حضور در پلی آف منجر گردد، دو شکست این تیم در دو بازی بعدی است. اگر عربستان به چین ببازد 19 امتیازی باقی می ماند و اگر استرالیا از سد ژاپن عبور کند، دو تیم 18 امتیازی می شوند. حالا اگر در روز آخر، تیم گراهام آرنولد در ریاض سعودی ها را ببرد 21 امتیازی شده و ژاپن نیز با غلبه بر ویتنام به همین تعداد امتیاز می رسد و آنگاه عربستان با 19 امتیاز به پلی آف می رود!

به هر شکل گروه دوم مرحله مقدماتی جام جهانی دارای پیچیدگی های عجیبی است که فکر خواننده را نیز با آنالیز تمامی حالت های ممکن درگیر خود می نماید. شاید تکلیف این گروه در همان دور نهم معین گردد و عربستان و ژاپن که شانس بالایی برای صعود دارند، راهی جام جهانی شوند شاید هم تمامی حالت هایی که گروه را پیچیده می نماید رخ دهد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 اسفند 1400 بروزرسانی: 25 اسفند 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1952

به "تور ارزان استرالیا: شرایط پیچیده ژاپن، عربستان و استرالیا؛ سه تیم مدعی و دو بلیط مستقیم برای قطر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان استرالیا: شرایط پیچیده ژاپن، عربستان و استرالیا؛ سه تیم مدعی و دو بلیط مستقیم برای قطر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید