قبوض کاغذی برق در 12 استان حذف شد

به گزارش تور کیش، مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و امور مشترکین توانیر با اشاره به این که قبوض کاغذی در 12 استان کشور حذف شده است، گفت: از میان 36 میلیون مشترک برق کشور تاکنون اطلاعات بیش از 30 میلیون مشترک برای حذف قبوض کاغذی جمع آوری شده است.

قبوض کاغذی برق در 12 استان حذف شد

به گزارش ایسنا، هادی مدقق، با اشاره به این که تاکنون اطلاعات حدود 84 درصد مشترکان برق کشور به منظور حذف قبوض کاغذی در سامانه ثبت شده است، ادامه داد: بر اساس آخرین ارزیابی انجام شده تاکنون در استان های سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، خراسان جنوبی، یزد، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، اصفهان، کردستان، زنجان و خراسان شمالی بیش از 90 درصد مشترکان اطلاعات خود را ثبت نموده اند و قبوض کاغذی در این مناطق به طور کامل حذف شده است.

او اضافه نمود: همچنین بین 70 تا 90 درصد مشترکان در استان های خوزستان، سمنان، گلستان، مازندران، قم، البرز، قزوین، تهران، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، همدان، لرستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد به این طرح پیوسته اند و این میزان در استان های ایلام، کرمانشاه، مرکزی و کلانشهر مشهد 50 تا 70 درصد است.

وی با تاکید بر این که از ابتدای مهر هیچ قبض کاغذی برق در کشور توزیع نخواهد شد، اضافه نمود: مشترکان باقی مانده در سراسر کشور می توانند تا نیمه شهریور با ارسال شناسه قبض به سرشماره 20001521 شماره خود را در سامانه مربوطه ثبت و پس از این قبوض خود را به صورت الکترونیکی دریافت نمایند.

مدقق با تاکید بر این که حذف قبوض کاغذی برق مانع از قطع 12 هزار درخت در سال می گردد، ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده مقرر شده است تا از محل کاغذی که در این راستا صرفه جویی می گردد، برای 100 هزار دانش آموز مناطق محروم وسایل آموزشی تامین گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 309

به "قبوض کاغذی برق در 12 استان حذف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبوض کاغذی برق در 12 استان حذف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید